MARZEC-KWIECIEŃ
Galeria BWA
W ekspozycji wzięło udział siedemdziesięciu artystów plastyków z całej Polski. Wśród nich spotykamy takich sławnych twórców, jak: Władysław Hasior, Tadeusz Boruta, Józef Łukomski, Irena Snarska czy Romana Szymańska-Plęskowska.
O Biennale tak pisze w katalogu wystawy Danuta Wróblewska: „Co najważniejsze, w salach galerii wyczuwa się napięcie, dobre napięcie osiągnięte wspólnym wysiłkiem. Pomiędzy kompozycjami są rzeczy łatwiejsze i trudniejsze, mniej udane i bardziej celne. Jedne z nich rysują dramat, inne emanują pogodą wiary, jeszcze inne nie uciekają od żartu. Nigdy wszakże nie narusza to intencji zawartej w tytule wystawy i nie pozostawia nas w zakłopotaniu. Biennale gorzowskie rozgrywają się jak przedstawienia, do których reżyserii ma się już zaufanie”.
Na wystawie prezentowane były wszystkie dyscypliny plastyczne z ceramiką i tkaniną włącznie. Przyznano również trzy medale: dla Jerzego Fobera z Cieszyna, Ireny Marii Palki z Krakowa, Władysława Ratusianskiego z Częstochowy i trzy wyróżnienia dla: Tadeusza Boruty z Krakowa, Stanisława Rodzińskiego z Krakowa i Marka Stępnia z Warszawy.
Rozwijające się coraz ciekawiej gorzowskie Biennale stwarza pewną podstawę stałego i rytmicznego rozwoju sztuki religijnej w Polsce; (KOS)