MENU

Wystawy

POPLENEROWA WYSTAWA MALARSTWA - ŁAGÓW 91

LISTOPAD-GRUDZIEŃ 
 
Galeria BWA
 
Prace, zaprezentowane na gorzowskiej wystawie w Galerii BWA „Art – Stilon” są owocem Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Łagów ’91. To artystyczne wydarzenie odbyło się dzięki sponsorowi Romanowi Strzelczykowi z Międzyrzecza, szefowi firmy „Instalko”. To właśnie w trakcie pleneru, pod wpływem otaczającej natury, a także obcowania z innymi twórczymi osobowościami, powstały obrazy plastyków z Polski, Niemiec i Ukrainy.
Kompozycje jedenastu autorów to cała gama malarskich stylów i trendów. Wszystkie one prezentują jednak wysoki poziom artystyczny.
Obrazy olejne Juliusza Piechockiego są przesiąknięte zachwytem nad plastycznością, kolorystyką krajobrazu. Zupełnie inny nastrój mają 3 portrety dziewczynki, których autorką jest Bożena Cajdler-Gruszkiewicz z Zielonej Góry. Portrety – mimo swego realizmu, a nawet pewnej banalności – kryją w sobie jakieś szaleństwo i mogłyby być dobrymi ilustracjami do surrealistycznej bajki „Alicja po drugiej stronie lustra” Levisa Carolla. Dziewczynce na pierwszym portrecie towarzyszy motyl i wiewiórka, na drugim sowa i nietoperz, a na trzecim trzyma ona w dłoni pojedynczy kwiatek. 
Na wystawie wyróżniają się też pełne koloru, jakby graficzno – malarskie prace Romana Kasprowicza z Międzyrzecza. Kubistyczny świat – pełen brył, plastycznej równowagi, ale i kobiecego ciepła, to malarski świat Olgi Sawienko z Krymu. Natomiast Anna Szymanek z Gorzowa na swych ilustracjach ukazuje kolejne wcielenia jakiegoś nierealnego, wodnego potwora.
Kolejne prace wystawy to: realistyczne obrazy Siegfrieda Pollacka, szkice Wolfganga Thiela i akwarele Bettiny Hünicke. A także dzieła Józefa Kodzia z Gorzowa, którego ulubionym portretowanym pojazdem jest bryczka, obrazy Zbigniewa Olchowika – też z Gorzowa i kompozycje malarskie Agaty Buchalik-Drzyzgi z Zielonej Góry; Hanna Ciepiela; Gazeta Lubuska-Magazyn Nr 284/ 7-8.12.1991 r. 
 


wróć