"Ciało, śmiało!"
18-20.11.2024
Warsztaty ruchowo-edukacyjne, których głównym celem była praca w nurcie ciało pozytywności, akceptacji ciała swojego i rówieśników. Poprzez ruch autentyczny, naturalną dziecięcą ekspresję taneczną oraz pracę z literaturą uczestnicy i uczestniczki mieli okazję do stworzenia języka ruchowego i werbalnego opartego na szacunku, empatii i wrażliwości. Zajęcia stały się przestrzenią spontanicznego wyrażania swoich emocji, gdzie w przyjaznej atmosferze porozmawialiśmy o tym, jak postrzegamy nasze ciała, co w sobie lubimy, a czego się wstydzimy.
Ciało, śmiało! wspiera dzieci w rozumieniu siebie i innych oraz buduje pozytywny obraz ciała w formie swobodnego tańca i ruchu.
Agnieszka Dubilewicz - poznańska kulturoznawczyni, performerka, tancerka, pedagożka tańca, animatorka, aktywistka i edukatorka. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu „Rozwoju Publiczności” w ramach europejskiego programu Connect. Stypendystka Nagrody Artystycznej Miasta Poznania w roku 2022. Od ponad 10 lat aktywnie współtworzy projekty kulturotwórcze i włączające, głównie na terenie Poznania. Współpracowała między innymi z Centrum Kultury Zamek, Estradą Poznańską, Teatrem Porywacze Ciał, Studiem Teatralnym Blum, Teatrem Animacji, Teatrem Ósmego Dnia, Stowarzyszeniem Scena Robocza, Teatrem Usta Usta, Polskim Teatrem Tańca, Fundacją Akceptacja, Fundacją Strefa Integracji oraz Stowarzyszeniem Artystów Kolekttacz.
Zrealizowała szereg projektów dedykowanych lokalnym społecznościom prowadząc interdyscyplinarne warsztaty na przecięciu sztuki, edukacji i aktywizmu społecznego.
Studentka kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej przy poznańskim AWF-ie o specjalności tancerz choreoterapeuta. Uczestniczka bytomskiego laboratorium “Taniec i Niepełnosprawność. Przekraczanie Granic” organizowanego przez British Council i Instytut Muzyki i Tańca. Rezydentka Stowarzyszenia Scena Robocza w roku 2022. Twórczyni koncepcji spektaklu "Dla nas nie zabraknie krzeseł" - włączającego w proces artystyczny tancerzy nienormatywnych. Na co dzień współpracuje z Fundacją RED NOSES International jako profesjonalny klown medyczny - dr Dubi Dubi - pracując w poznańskich szpitalach, domach pomocy społecznej oraz dziennych ośrodkach pobytu dla rodzin ukraińskich. Swoje działania warsztatowe i edukacyjne kieruje w głównej mierze do dzieci, rodzin, grup zagrożonych społeczną marginalizacją, uczestników i uczestniczek ze szczególnymi potrzebami. W 2023 roku stypendystka międzynarodowego projektu rezydencji twórczych "Dancing Together, Again! w ramach którego współpracowała z Arts Research Institute of Georgia w Tbilisi.
Zafascynowana różnorodnością oraz wszelką odmiennością od normy. Szczególnie tą cielesną.