MENU

WYDARZENIA

                      

ADAPTACJE - WYKWITEX

Witryna dawnej księgarni przy ul. Hawelańskiej w Gorzowie Wlkp.

Wytwórnia Wykwitex ma swoją główną siedzibę we Wrocławiu w Galerii Wykwit. Firma znajduje się na rynku od 2017 roku.
Zarząd Firmy:
Karolina Balcer, Janusz Czyżewicz, Jagoda Dobecka, Miłosz Flis, Martyna Muth, Iwona Ogrodzka, Anita Welter
Postęp i reagowanie na potrzeby rynku to nieodłączne elementy kształtujące rozwój i stanowiące o wytwórni WYKWITEX. Nasza spółka zajmuje wiodącą pozycję we wszystkich segmentach rynku, w których jest aktywna. Permanentnie rozwijamy nowe - zyskujące szerokie uznanie - produkty. Lista naszych nowości jest coraz dłuższa, stąd jesteśmy uznawani za lidera innowacji. Dysponujemy najlepiej wykwalifikowanym personelem, który w sposób rzeczowy i profesjonalny doradza naszym odbiorcom. WYKWITEX cechuje długoterminowy wzrost wartości. Osiągamy to wtórnie poprzez rozwój organiczny. Jedną z metod jest kooperacja z podmiotami niezwiązanymi. Stosowana jest także polityka konsolidacji - dzieje się tak, gdy w perspektywie może to spowodować ogólnie pojęte, wielostronne, długoterminowe korzyści.
Nasze wyroby charakteryzują się wysoką jakością i trwałością, dzięki czemu zaufało nam wielu odbiorców.


Adaptacje. Sztuka w przestrzeni Gorzowa
Podczas pandemii Miejski Ośrodek Sztuki wychodzi z działaniami także poza obiekt przy ul. Pomorskiej. Do udziału w projekcie zaproszono artystów z Polski i zagranicy, którzy komentują doświadczenie funkcjonowania w tym wyjątkowym okresie wymagającym bezustannej adaptacji do nowych warunków. Sztuka zaistnieje w przestrzeni Gorzowa: pojawi się na billboardach, plakatach, w pustych witrynach; zatrzyma nas w centrum miasta i na jego obrzeżach. Celem projektu jest zachęta do wspólnej uważnej refleksji nad współczesnością.

Artyści: Basia Bańda, Gosia Bartosik, Sławomir ZBIOK Czajkowski, Paweł Dunal, Michał Frydrych, Jakub Gliński, Karolina Jabłońska, Magdalena Łazarczyk, Dominika Olszowy, Marta Romankiv, Simone Ruess, Paweł Susid, Małgorzata Wielek – Mandrela, Wykwitex, Paweł Żukowski
Kuratorzy: Marta Gendera, Gustaw Nawrocki, Bartosz Nowak
Projekt graficzny: Monika Szalczyńska


WYKWITEX, witryna księgarni przy ul. Hawelańskiej

WYKWITEX, witryna księgarni przy ul. Hawelańskiej

WYKWITEX, witryna księgarni przy ul. Hawelańskiej

WYKWITEX, witryna księgarni przy ul. Hawelańskiej

WYKWITEX, witryna księgarni przy ul. Hawelańskiej

wróć