MENU

  • ZMARTWYCHWSTANIEC - plakat wystawy

Wystawy

MICHAŁ BAJSAROWICZ - MALARSTWO

Galeria BWA
 
GRUDZIEŃ 2003-STYCZEŃ 2004
 
Urodzony w Drawsku w 1963 roku. Studia w PWSSP (obecnie ASP) w Poznaniu w latach 1986-92. Uprawia malarstwo olejne, grafikę, rzeźbę i rysunek na płytach miedzianych. Liczne wystawy, realizacje scenografii teatralnych i architektury wnętrz w Polsce, Niemczech, Włoszech i Austrii. Jest twórcą względnie młodym, ale w tradycyjnym sensie wszechstronnym. Malarstwo, rzeźba (ceramika, metal), rysunek, ale również udane projekty scenograficzne i architektury wnętrz to dziedziny jego stałej aktywności. 
 
Dynamiczne formy i ciekawe operowanie kolorem sprawiają, że obrazy te rzeczywiście przemawiają do widza swą „kinetyczną ekspresją” i „głębią refleksji”. „…Zdecydowanie lepsze wrażenie robią natomiast rzeźbiarskie akty zwłaszcza te ceramiczne, które dzięki wystawienniczej precyzji szefa BWA korespondując z obrazami stanowią rodzaj kontrapunktów całości; Wokół nas, Malarstwo i rzeźba w galerii BWA, Gorzów 17-18. 12. 2003 r. 
 
Akty Michała Bajsarowicza to ludzie uwikłani w różne stany emocjonalne i psychiczne. Wyrażone są one poprzez pozę, konwulsyjne skręcenie torsu, wzajemny stosunek przedstawionych postaci. Artysta nie pokazuje twarzy swoich modeli. Dopiero od niedawna zaczął też zaznaczać w modelach ich płeć. Człowiek, to jedyny temat, który tak naprawdę interesuje artystę; Gazeta Wyborcza, Wystawa malarstwa i rzeźby w BWA, 12.12.2003 r.
 

wróć