MENU

Wystawy

JACEK CAPUTA - MALARSTWO I RZEŹBA

Galeria BWA
 
STYCZEŃ
 
Jacek Caputa jest absolwentem warszawskiej ASP. Studiował malarstwo w pracowni Rajmunda Ziemskiego, rysunek w pracowni Mariana Nowińskiego, grafiki warsztatowej uczył się na Wydziale Grafiki od Rafała Strenta. Maluje, rysuje, rzeźbi, tworzy kompozycje przestrzenne. W swoich pracach nawiązuje do tradycji i ikonografii chrześcijańskiej, jego twórczość pozostaje pod ciągłym wpływem ikony i kultury prawosławia. Jego prace są nasycone subiektywnym przeżyciem, szuka nowych znaczeń i symboli. Eksperymentuje z materią swoich obrazów i rzeźb, stosuje collage i własne, niekonwencjonalne materiały. 
 
Maluje, rysuje, rzeźbi, tworzy kompozycje przestrzenne. W pracach nawiązuje do tradycji chrześcijańskiej, kultury prawosławia. – W sztuce poszukuję duchowości- mówił na otwarciu wystawy. – Pragnę skłonić widza do refleksji, do postawienia sobie różnych pytań; Gazeta Lubuska 14.01.2002 r.
 
U Caputy ikony pojawiają się jako asceptyczne rzeźby i jako tęczowe kolorowe figury bez konkretnej notacji, kogo malarz przedstawia. Ważny jest kanoniczny układ postaci oraz kolor; Gazeta Wyborcza 14.01.2002 r.
 
 

wróć