MENU

Wystawy

XXII KONFRONTACJE FOTOGRAFICZNE

MAJ
 
Galeria BWA
 
Wystawy towarzyszące:
 
- Ogólnopolska Wystawa Fotografii "Konfrontacje ‘92”
- Jurgen Dommitzsch (Niemcy)
- III Triennale polskiej Fotografii Artystycznej (Mała Galeria BWA-GTF)
- Freddy i Bernard Vanpassel (Belgia)
 
Obok „perełek” dostrzeżonych przez jury (prace Leszka Wesołowskiego, Sławomira Sajkowskiego, Tomasza Michałowskiego, Witolda Płóciennika i Agnieszki Wesołowskiej), zdarzały się fotografie określane, jako „szkolne”. Wśród 55zestawów zakwalifikowanych do ekspozycji nie brakowało fotografii inscenizowanej, „elementarnej”, pejzażu czy reportażu. 
Tu akt, tam dziura w jezdni, gdzie indziej Tatry czy cienie na ścianie. Widać, że zarówno fotograficy bardziej doświadczeni, jak i ci stawiający swoje pierwsze kroki w przygodzie z „kliszą” gorączkowo poszukują. W różnych kierunkach…
(…) Na szczęście pustkę, jaka powstała po „wystawie artystów”, skutecznie zapełniała ekspozycja „III Triennale Polskiej Fotografii Artystycznej”, sprowadzona do Gorzowa ze stolicy.
To swoiste podsumowanie największych osiągnięć polskich fotografików z ostatnich trzech lat, działa bardzo krzepiąco. Oglądając ciepłe, nastrojowe prace Andrzeja Olichwiera, sepiowane nadmorskie pejzaże Jerzego Piwowarskiego czy warszawskie wieżowce ginące we mgle Krzysztofa Wojciechowskiego, rodzi się uczucie nadziei, że polska fotografia nie zatraci się w brataniu z grafiką, plastyką. Że wielu jest jeszcze takich, którym zależy, by fotografia miała swoje własne medialne „ja”. By była sztuką w pełni autonomiczną; Gazeta Lubuska-Magazyn 16/17.05.1992 r.
 

wróć