MENU

REPERTUAR
Zobacz wszystkie >
piątek 19 października 2018
20:15

Kijów, Dara
kup bilet
Festiwal Filmów Frapujących

reżyseria: Bartłomiej Miernik;
występują: Solomija Mardarovych i Radwan Al Johmani;
Spektakl od 12 roku życia.

 

Fundacja Banina zaprasza  na "Kijów, Dara" – spektakl o doświadczeniach wojny młodych ludzi, których zaprosiliśmy do wspólnego projektu. W spektaklu wystąpi dwoje obcokrajowców: pochodząca z Ukrainy Solomija Mardarovych oraz pochodzący z Syrii Radwan Al Johmani. Scenariusz jest oparty głównie na ich doświadczeniach związanych z wojną i opuszczeniem swoich państw. Projekt ma na celu przybliżenie widzom kwestii związanych z tematami takimi jak konflikt zbrojny, uchodźcy, patriotyzm i tolerancja. Ponadto wciąga widzów do dyskusji i zachęca do wyrażenia własnego zdania. To spektakl interaktywny, który dzięki przedstawieniu doświadczeń naszych aktorów, skłania do wymiany poglądów i refleksji.

Po spektaklu rozmowa z widzami.

Wstęp na wejściówki do odebrania w MOS, ul. Pomorska 73, w dniach 11-18 października, w godz. 13:00-20:00, ilość miejsc ograniczona.

 

Bartłomiej Miernik - reżyser, pedagog, założyciel lubelskiej Fundacji Banina, w której wyreżyserował spektakle grane w teatrach i na najważniejszych festiwalach w kraju. Często podejmuje ważne społecznie, kontrowersyjne tematy. O przedstawieniu w jego reżyserii pt. "Kolorowa, czyli biało-czerwona" o nacjonalizmie i manipulacji pisały ogólnopolskie gazety, rozmawiano o nich również w programach telewizyjnych i radiowych. Przedstawienie gościło również w Gorzowie podczas zeszłorocznych FRAP.  W tym roku zaprezentuje swoją najnowszą premierę pt. "Kijów, Dara". Od kilku lat pracuje z młodzieżą i seniorami podczas warsztatów.

 

Przedstawienie w ramach: FRAPY 2018