MENU

  • Rusicka Lecnim - plakat wystawy

  • Dawid Szafrański - plakat wystawy

Wystawy

MFF Kwadrat

"WIDZIEĆ WIĘCEJ -
pedagodzy i studenci Międzynarodowego Forum Fotografii KWADRAT we Wrocławiu"
.

wystawa czynna do 14.02.2010 r.
 

Zestaw prac pokazanych na wystawie stanowi wybór prac dyplomowych wykonanych w latach 2008 – 2009, a kluczem tego wyboru było przedstawienie różnorodności postaw artystycznych reprezentowanych przez słuchaczy Szkoły. Każdy z uczestników tej wystawy docierał do fotografii poprzez odmienne życiowe i zawodowe doświadczenia. Dla jednych – praca nad własnymi zdjęciami była naturalnym przedłużeniem głównego nurtu zainteresowań, poświęconych sztuce, teatrowi, poezji. Dla innych – stanowiła śmiałe wejście w obszar nowy, inny od tego, czym dotąd zajmowali się na co dzień. Spotkanie tak różnych biografii i osobowości w tej samej szkole fotografii stało się dla nich wszystkich znakomitą okazją do odkrywania świata od nieznanej dotąd strony; okazją, którą autorzy prac pokazanych na tej wystawie wspaniale potrafili wykorzystać.
    Wgłębianie się z trudem w sens cudzych fotografii, przeprowadzanie krok po kroku ich analizy i interpretacji otwierało stopniowo nowym adeptom tej sztuki świadomość czym jest w istocie obraz. Pozwalało poznać, jakie możliwości wyrazu mają do dyspozycji we własnych dziełach. W trakcie tych studiów stawało się jasne, iż to nie zrobienie perfekcyjnego, bezbłędnego zdjęcia jest najważniejszym celem. To, co może najlepszego zaoferować fotografia, to szansa, aby patrząc dookoła, na tę samą rzeczywistość co dotąd – widzieć nagle więcej.
    Każdy z autorów prac tu przedstawionych zobaczył poprzez kadr zdjęcia inny obraz świata. Niektórzy zainteresowani są przede wszystkim rzeczywistością zewnętrzną; w jej z pozoru banalnych przejawach odnajdują ukryte znaczenia, fascynujące struktury. Ich relacje pokazują nam, że świat jest ciekawszy i bardziej tajemniczy niż nam się wydaje. Inni – skupieni są bardziej na własnym wewnętrznym świecie i poprzez wykreowane w wyobraźni wizje poszukują prawdy o sobie samych; wiedzy, która okazuje się prawdą o człowieku w ogóle – o każdym z nas.
    Zapraszamy do wspólnej wyprawy w nieznane, w którą zabiera nas cudowny wehikuł: fotografia.

Elżbieta Łubowicz

STUDENCI:
Dagmara Dominik
Elżbieta Drewniak
Dawid Gąsiorek
Marcin Gryt
Magdalena Karpińska
Mokrzycki Bartosz
Halina Marduła
Jowita Nowicka
Agnieszka Pałczak
Rafał Solski
Alina Ścibor
Agata Walkowska
Aleksandra Wittenberg

WYKŁADOWCY:
Katarzyna  Karczmarz
Piotr Komorowski
Romuald Kutera
Karol Krukowski
Małgorzata Skoczylas

Kuratorzy wystawy: Elżbieta Łubowicz, Piotr Komorowski


Adres Forum:   www.kwadrat.edu.pl

 

 


wróć