MENU

Edukacja

SZTUKowanie 75. - Jakub Ciężki

PLAC ZABAW DLA DOROSŁYCH

27. maja spotkaliśmy się po raz kolejny na warsztatach SZTUKowanie. Tym razem naszą uwagę skupiliśmy na pracach Jakuba Ciężkiego prezentującego swoje malarstwo w Galerii BWA. Zainspirowani syntetyzmem i kadrowaniem rzeczywistości oraz tematyką prac artysty zabraliśmy się do pracy. Zadaniem uczestników było skadrowanie fragmentu przestrzeni sali i inspiracja tym kadrem, by stworzyć elementy placu zabaw dla dorosłych.

SZTUKowanie 74. - Diana Fiedler

Kolejne warsztaty SZTUKowanie  skoncentrowały się wokół fotografii poznańskiej artystki Diany Fiedler, prezentującej swoje prace w galerii BWA. Tak o swoich zdjęciach mówi artystka: „Moje prace dotyczą mentalnych i fizycznych przestrzeni, tożsamości i architektury, które wzajemnie się asymilują. Dążę do tworzenia struktur granicznych, balansujących pomiędzy architekturą przestrzeni i pamięci”.

SZTUKowanie 71. - Bartek Jarmoliński

„Co mam w środku?”

To tytuł kolejnych warsztatów SZTUKowanie. Tym razem spotkaliśmy się z dziećmi uczęszczającymi na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury. Zajęcia rozpoczęliśmy od obejrzenia wystawy Bartka Jarmolińskiego w Galerii BWA. Zapoznaliśmy się z cyklem obrazów pt. „Organika”, w którym artysta przedstawia postacie kobiet i mężczyzn oraz to, co w człowieku delikatne, wrażliwe i słabe.

SZTUKowanie 73. - Diana Fiedler

BLOKI DO ZMIANY

Kolejne SZTUKowanie za nami. Tym razem spotkaliśmy się wokół fotografii poznańskiej artystki Diany Fiedler, prezentującej swoje prace w galerii BWA. Wśród skojarzeń, których poszukiwaliśmy podczas oglądania wystawy, były słowa takie jak: izolatka, strach, ciemność, brutalność, więzienie. Zaskoczeniem dla dzieci okazał się fakt, że na prace artystki składają się fragmenty typowych bloków mieszkalnych.

SZTUKowanie 72. - Sonia Rammer

PEJZAŻ WYOBRAŻONY

Punktem wyjścia do kolejnych warsztatów SZTUKowanie były kolaże Sonii Rammer prezentującej swoje prace w Galerii BWA. Wspólnie z dziećmi obejrzeliśmy wystawę artystki pt. „Wyspa” w Galerii BWA. Rozmawialiśmy o podróżach, odkrywaniu ciekawych miejsc oraz o tym, co trzeba posiadać, żeby być artystą. W odpowiedziach dzieci padały stwierdzenia, że trzeba mieć farby, czapkę artysty, natchnienie oraz przede wszystkim pomysły. Na tym skupiliśmy się w części praktycznej spotkania.

SZTUKowanie 70. - Zbigniew Taszycki

LITERO-Bahater

3 lutego spotkaliśmy się kolejny raz na warsztatach SZTUKowanie. Tym razem gościliśmy przedszkolaki z Przedszkola w Wawrowie. Wspólnie obejrzeliśmy wystawę Zbigniewa Taszyckiego pt. Lamperia w galerii BWA. Poszczególne pomieszczenia działały na nasze zmysły: było ciemno - niepokojąco, jasno, kolorowo – wesoło. Wąchaliśmy puder, który artysta rozsypał na podłodze oraz próbowaliśmy rozszyfrować, co jest napisane na ścianach galerii. Podczas warsztatu każdy, wybranym przez siebie kolorem farby, odbił z szablonu pierwszą literę swojego imienia.

«12»