MENU

Edukacja

SZTUKO(S)TWORY III - I cykl - 2. warsztat

Pla-Miasto

To ciekawe i dziwne miasto złożone z barwnych plam, które odwiedziliśmy podczas drugich w tym roku szkolnym warsztatów SZTUKO(S)TWORY. Dzieci malowały kolorowymi tuszami ciekawe kształty, potem biały dzień i czarną noc na wielkoformatowym papierze.

SZTUKO(S)TWORY II - II cykl - 4. warsztat

16 czerwca odwiedziliśmy „Krainę ŚwiatłoStworów ”. W tej krainie światło może mieć różne kształty i kolory. O czym przekonały się dzieci podczas zabawy kolorowymi foliami i latarkami. Krainę wypełnioną kolorowymi światłami, światłem słońca, księżyca i kolorami tęczy zamieszkały wykonane przez dzieci ŚwiatłoStwory, które stały się aktorami teatru cieni.

SZTUKO(S)TWORY II - II cykl - 2. warsztat

21 kwietnia 2016 r. odbyły się kolejne warsztaty SZTUKO(S)TWORY.

Tym razem odwiedziliśmy „Świat błękitu”. Dzieci poznały różne rodzaje kolorów niebieskich. Nauczyły się je rozjaśniać i wypełniły nimi przestrzeń dużej kartki papieru.
Pracowały w technice szablonów i w dziwnych kształtach plam barwnych próbowały poszukać innych rzeczy i przedmiotów. Inspiracją działań artystycznych był dla nas obraz abstrakcyjny Wassily’ego Kandinsky’ego pt. „Błękit nieba”.
W zajęciach biorą udział dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 18, 9, 16 i 6 w Gorzowie Wlkp.

SZTUKO(S)TWORY II - I cykl 4. warsztat

11 lutego odwiedziliśmy „Krainę ŚwiatłoStworów ”. W tej krainie światło może mieć różne kształty i kolory. O czym przekonały się dzieci podczas zabawy kolorowymi foliami i latarkami. Krainę wypełnioną kolorowymi światłami, światłem słońca, księżyca i kolorami tęczy zamieszkały wykonane przez dzieci ŚwiatłoStwory, które stały się aktorami teatru cieni.

SZTUKO(S)TWORY II 2015 / 2016

SZTUKO(S)TWORY

NOWE WARSZTATY (DZIECI W WIEKU 4-5 LAT)

ZAPISY:
początek roku szkolnego 2016/2017
DZIAŁ WYSTAW
I EDUKACJI
tel. 95 733 25 67
(koordynator Agnieszka Kowalska-Kucharczyk)

SZTUKO(S)TWORY III - I cykl - 1. warsztat

„Tańczące linie” to tytuł pierwszych w nowym roku szkolnym warsztatów SZTUKO(S)TWORY.
Podczas tych zajęć odkrywaliśmy, że linia może tańczyć nie tylko na kartce, ale też w przestrzeni sali. Odwiedziliśmy również miasto Tańcowice, które słynie z tego, że wszyscy mieszkańcy uwielbiają tańczyć. Co więcej tańczą w nim również budynki, drzewa, ulice i zwierzęta.

SZTUKO(S)TWORY II - II cykl - 3. warsztat

19. maja 2016 kolejny raz spotkaliśmy się na warsztatach z cyklu SZTUKO(S)TWORY.

Tym razem odwiedziliśmy „Kółkowe miasto”. Podczas warsztatów próbowaliśmy odpowiedzieć na następujące pytania: czy budynki mogą mieć kolisty kształt? Jakie przedmioty mogą nam posłużyć do narysowania koła? Z czego można zbudować projekty domów?

Poznaliśmy zawód architekta, stworzyliśmy plan i makietę miasta wykorzystując różnego rodzaje koła i walce.

SZTUKO(S)TWORY II - II cykl 1. warsztat

10 marca 2016 r. spotkaliśmy się na pierwszych warsztatach II cyklu/II edycji SZTUKO(S)TWORÓW. Podczas zajęć odwiedziliśmy „Liniową Krainę”, a także jej mieszkańców. Dzieci wykonały wielkoformatowy rysunek krainy wykorzystując różne narzędzia rysunkowe. Mieszkańców liniowej krainy - liniuszków stworzyły z pasków papieru.

SZTUKO(S)TWORY II - I cykl 3. warsztat

8. stycznia kolejny raz spotkaliśmy się na warsztatach z cyklu SZTUKO(S)TWORY.

Tym razem odwiedziliśmy „Kółkowe miasto”. Podczas warsztatów próbowaliśmy odpowiedzieć na następujące pytania: czy budynki mogą mieć kolisty kształt? Jakie przedmioty mogą nam posłużyć do narysowania koła? Z czego można zbudować projekty domów?

Poznaliśmy zawód architekta, stworzyliśmy plan i makietę miasta wykorzystując różnego rodzaje koła i walce.