MENU

Edukacja

FERIE ZE SZTUKĄ 2016

 

Ferie ze sztuką 2016 - podsumowanie

Czy sztuka może być inspiracją do własnych dzieł/działań? Co w niej nas zaciekawia? Jakimi metodami/technikami pracują współcześni artyści? Wspólnie z dziećmi spróbowaliśmy odpowiedzieć na te pytania w praktyczny sposób. Warsztaty w ramach Akcji Zima w MOS zainspirowane były sztuką. Sztuką, którą prezentuje Galeria BWA w Miejskim Ośrodku Sztuki. Dzieci poznały ciekawych artystów i nauczyły się w kreatywny sposób przetwarzać ich pomysły. Stały się małymi artystami.

 

Podczas pierwszego i drugiego tygodnia ferii obejrzeliśmy trzy wystawy, które zainspirowały nas do tworzenia własnych prac:

1. Stała kolekcja prac Władysława Hasiora – „Czy zwykły przedmiot może być dziełem sztuki?” Dzieci podczas tych zajęć wykonały książkę artystyczną, która składała się z prac i zdjęć inspirowanych przedmiotem, który przyniosły. Przedmiot odrysowany, odbity w technice szablonu, odbity jak pieczątka i przetworzony w coś innego.

2. Piotr Skiba „Filmy i obiekty 2010-2015”- „Uczuciowe rzeźby”. Dzieci wykonały małe obiekty inspirowane postaciami z ulubionych bajek przedstawiające ich uczucia.

3. „Cafe Voley” – „Gorzów przeszłości i przyszłości”. Dzieci skopiowały używając kalki technicznej fragment dawnego Landsberga, następnie dorysowały i domalowały do niego swoją wizję przyszłego Gorzowa (nasze miasto za 100 lat).

 

W I tygodniu wzięły udział dzieci w wieku 7-9 lat, w II tygodniu w wieku 10-12 lat.

 

I tydzień; scenariusz, prowadzenie, fot.: Agnieszka Kowalska-Kucharczyk

II tydzień; prowadzenie, fot.: Jagoda Karłowska

Ferie ze sztuką 2016

Czy sztuka może być inspiracją do własnych dzieł/działań? Co w niej nas zaciekawia? Jakimi metodami/technikami pracują współcześni artyści? Wspólnie z dziećmi spróbujemy odpowiedzieć na te pytania w praktyczny sposób.

Zapisy od 4 stycznia 2016 r. osobiście w Miejskim Ośrodku Sztuki w godz. 8.00 – 16.00 (trzeba wypełnić kartę zgłoszenia)