MENU

Edukacja

Spotkanie III - FOTOGRAFIA POKLATKOWA

Warsztaty Sztuki Karuzela

Spotkanie III - grudzień 2015

Zajęcia pt. "Fotografia poklatkowa" ze Sławkiem Sajkowskim. Czy fotografia może stać się filmem? Jak poruszyć obraz na fotografii? Na te pytania starały się odpowiedzieć dzieci wraz z prowadzącym Sławkiem Sajkowskim, tworząc sekwencje zdjęć.
 

Spotkanie I - NIEWAŻKO - KOLOROWE ZNAKI

Warsztaty pt. "Nieważko - kolorowe znaki" z Agnieszką Kowalską-Kucharczyk
 
Punktem wyjścia i inspiracją warsztatu były grafiki katalońskiego artysty Joan’a Miró (1893-1983). Artysta tworzył prace złożone z uproszczonych kształtów kojarzących się z rysunkami dzieci. Uczestnicy zajęć poznali termin „surrealizm” i sami spróbowali wykonać surrealistyczne dzieła. Wykorzystali do tego celu szablony, tusze i narzędzia rysunkowe (w tym patyki do pisania) w Miejskim Ośrodku Sztuki  oraz w Pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie Wlkp.

SPOTKANIE VIII - PLOMBA NA ULICY

W maju spotkanie pt. „Plomba na ulicy" poprowadził Gustaw Nawrocki.
 
Dzieci zapoznały się z pojęciami: przestrzeń publiczna, architektura, architekt, koncepcja, projekt, plan…. Wykonały proste zadanie techniką collage + kredki i pisaki polegające na „zaprojektowaniu” fragmentu zabudowy miejskiej. Gustaw Nawrocki urodził sie 25 grudnia 1961 r. w Gorzowie. W latach 1981-86 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Dyplom z wychowania plastycznego i rysunku w pracowni prof. Wojciecha Müllera. Wypowiada się przede wszystkim w malarstwie olejnym.

SPOTKANIE VI - ROK W LESIE

W marcu spotkanie w ramach Warsztatów Sztuki Karuzela  pt. "ROK W LESIE" poprowadził Krzysztof Matuszak.

Jakie miejsce jest doskonałe, żeby pokazać zmieniające się pory roku? Oczywiście, że las. Z kolorowych papierów, kartonów i bibuły dzieci podczas zajęć tworzyły makietę lasu w 4 porach roku.

Krzysztof Matuszak - artysta plastyk, malarz. Urodzony w 1979 roku. Absolwent Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Zielonogórskim i gorzowskiego Liceum Plastycznego. Autor obrazów i obiektów prezentowanych na wystawach zbiorowych i indywidualnych.

SPOTKANIE IV - AUTOPORTRET Z MINĄ

Styczniowe spotkanie pt. ,,AUPORTRETY Z MINĄ" poprowadziła Agnieszka Kowalski-Kucharczyk absolwentka gorzowskiego Liceum Plastycznego. W latach 2002-2007 studiowała na Uniwersytecie Zielonogórskim - Katedra Sztuki i Kultury Plastycznej, specjalność - edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Zajmuje się malarstwem, fotografią i edukacją artystyczną.

 

Spotkanie II - AKORDEON - JA, TY, MY, WY, ONI

Zajęcia "Akordeon - ja, ty, my, wy, oni. I ty możesz zostać kompozytorem" - z Markiem Zalewskim

Czy akordeon jest czarodziejskim instrumentem? Jakie czarodziejskie dźwięki wydobywa? Z czego się składa? Czy każdy może zostać kompozytorem? Co kompozytor musi mieć/znać, żeby komponować piosenki? Na te pytania próbowały odpowiedzieć dzieci podczas zajęć z Markiem Zalewskim a ramach KARUZELI.

Zakończenie Warsztatów Sztuki Karuzela 2014/2015

ZAKOŃCZENIE XI edycji Warsztatów Sztuki Karuzela. Uroczyste zakończenie Warsztatów Sztuki Karuzela 2014/2015 odbyło się 16 czerwca (wtorek) o godz. 10:00 i 11.00  w Miejskim Ośrodku Sztuki przy ul. Pomorskiej 73. Podczas zakończenia zaprezentowane zostały prace dzieci oraz dokumentacja fotograficzna z warsztatów. Odbyło się również uroczyste wręczenie dyplomów.

SPOTKANIE VII - SGRAFITTO

VII spotkanie poprowadziła Jagoda Karłowska absolwentka gorzowskiego Liceum Plastycznego oraz Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Koszalinie. Zawodowo zajmuje się grafiką komputerową. Projektuje plakaty, katalogi, strony internetowe, okładki do książek i inne materiały graficzne. Pasjonuje się rękodziełem artystycznym - ceramiką, filcowaniem, wikliniarstwem. Ukończyła kurs ceramiczny I i II stopnia - Ceramika w edukacji artystycznej i terapii oraz kurs pedagogiczny. W Miejskim Ośrodku Sztuki prowadzi zajęcia ceramiczne dla dzieci i dorosłych.

.

SPOTKANIE V - TEATRALNE METAMORFOZY

W lutym spotkaliśmy się z aktorką gorzowskiego teatru Beatą Chorążykiewicz.

Beata Chorążykiewicz urodziła się we Wrocławiu. Tam spędziła dzieciństwo i lata szkolne. Po  studiach w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej przyjechała do Gorzowa Wlkp., gdzie jest aktorką Teatru im. Juliusza Osterwy. Przez wiele lat pracy scenicznej uczestniczyła w realizacjach większości gorzowskich premier. Lubi grać w spektaklach dla dzieci.