MENU

Edukacja

Piernikowo

Świąteczne Twórcze cudaki pachniały piernikami. Dzieci same wycinały, dekorowały i piekły świąteczne pierniczki, które ozdobiły ich choinki w domu. Dodatkowo każdy przygotował dużą srebrno-złotą bombkę.

Kropkowo

20.10.2021

Podczas październikowych warsztatów Twórcze cudaki odwiedziliśmy miasteczko Kropkowo. Dzieci "czarowały" kropki, zmieniały ich kolory i rozmiary. Używając szablonów i okrągłych gąbkowych pędzli stworzyły wspólne dzieło malarskie, a następnie koszulki z kropkowymi wzorami. Na koniec wycięły kropkowe obrazy wyklejając je okrągłymi wielokolorowymi kropkami.

Plamiasto

Twórcze cudaki
30.06.2021

Drugie rodzinne warsztaty „Twórcze cudaki” już za nami. Było barwnie, malarsko i brudno. Zobaczyliśmy, że plamy barwne powstają nie tylko przy użyciu pędzla, ale też pacek na muchy, pipetek i słomek. Dzieci i rodzice wspólnie poszukiwali w plamach kształtów, które znają. I tak powstały, skate parki, miasta, dziwne ptaki i ryby. A inspiracją do wszystkich działań była pierwsza akwarela abstrakcyjna Wassily’ego Kandinskiego.

W kosmosie

Listopadowe Twórcze cudaki poleciały w kosmos! Przedszkolaki wraz ze swoimi mamami odkrywały nowe gwiazdy, planety i kosmitów. Wspólnie stworzyli mieszkańców innych cywilizacji i planety. Dzieci rysowały, wycinały, kleiły i malowały spryskiwaczem. Do zobaczenia za miesiąc!

Liniuszkowice

22.09.2021 

Kolejne Twórcze cudaki odbyły się w miasteczku Liniuszkowice. W tym mieście wszystko zbudowane jest z linii: prostych, krzywych, długich i krótkich, cienkich i grubych. Mali twórcy chodzili i skakali po liniach/drogach, tańczyli z liniami, różnymi narzędziami narysowali elementy miasta i wykonali mieszkańców miasteczka, których nazwali Liniowcami.