MENU

Edukacja

SZTUKowanki 20 - dla najnajmłodszych

Wodny świat

Kolejne SZTUKowanki za nami. Tym razem dzieci zostały przywitane przez wieloryby, koniki morskie, raki i ryby. Tylko chwilę zajęło to, że wszystkie wodne stworzenia zaczęły pływać, potem był połów i zamknięcie swoich „zdobyczy” w woreczkach. Najwięcej frajdy oczywiście sprawiło najnajmłodszym tworzenie farb i „malowanie” płaszczyzny papierowego morza.

SZTUKowanki 18 - dla najnajmłodszych

„Czarny / biały bałwan”

26. stycznia pierwszy raz w nowym roku spotkaliśmy się na warsztatach SZTUKowanki dla najnajmłodszych. Tym razem zajęcia przebiegały w zimowej aurze: bałwany, „śniegowe” kulki i śnieżynki. Dzieci wraz z rodzicami stworzyły „śnieżycę”, bałwanki zamknięte w słoikach i „mączny” śnieg, którym pomalowały wielkiego, czarnego bałwana. A niektórzy mali artyści zrobili nawet „desery lodowe” :)
Dziękujemy za liczny udział w zajęciach.

SZTUKowanki 19 - dla najnajmłodszych

Wiosna w kwiaty

Kolejne SZTUKowanki za nami. Tym razem przywitał nas śpiew ptaków i łąka pełna kwiatów. Dzieci od razu rozpoczęły tworzyć – zdekonstruowały całą łąkę układając z jej elementów coś zupełnie innego. Natomiast na ścianie co chwila pojawiały się nowe kolorowe kwiaty i małe ręce, które zmieniały ułożenia poszczególnych elementów. Następnie przeszliśmy do rysowania wszystkiego co na łące można spotkać – pszczółek, muszek i oczywiście kwiatów. Do każdego dziecka przyleciał również duży motyl, który wkrótce zyskał wiele kolorów. Dzieci same tworzyły swoje kolory z galaretek i kolorowego krochmalu. Wiosenne kolory w pełni!