MENU

Edukacja

SZTUKowanki 12. - dla najnajmłodszych

Noc zapada
Podczas kolejnych SZTUKowanek odwiedziliśmy tajemniczy, pusty dom. Podczas pracy dominowały dwa kolory: czerń i biel. Zajęcia rozpoczęliśmy od tańca z falującymi liniami z pasków papieru. Następnie różnymi narzędziami rysunkowymi zostawialiśmy falujące ślady. A potem… zapadła noc i każde dziecko stało się jedną gwiazdką. Z białego płótna, czarnej wełny, drucików białych i czarnych powstali mieszkańcy domu.

SZTUKowanki 10. - dla najnajmłodszych

Odbijankowy Świat Patysi

Na pierwszych SZTUKowankach po wakacjach spotkaliśmy się w świecie Patysi. Z kolorowych skarpetek i wełny stworzyliśmy dla niej zabawki i namalowaliśmy kolorowy świat. Za narzędzia malarskie posłużyły nam różnego rodzaju stemple. Było głośno, radośnie i… brudno. Dziękujemy za udział. Zapraszamy za miesiąc.

SZTUKowanki 8. - dla najnajmłodszych

PRZEBIERANKI
Bal przebierańców na wiosnę? Czemu nie?
Kolejne SZTUKowanki dla najnajmłodszych i ich Mam i Tatusiów z Gorzowskiego Klubu Mam odbyły się 30 kwietnia br. Z kolorowych tkanin, bibuł, wełny, papierów rodzice przygotowali stroje dla swoich pociech. Dzieci dzielnie pomagały w wycinaniu i w klejeniu i w malowaniu buziek. Po kompletnym przebraniu i makijażu rodzice pod okiem Anety Długołęckiej wykonywali zdjęcia swoim dzieciom.

SZTUKowanki 6. - dla najnajmłodszych

DREWNIAKI
26 lutego 2015 r. po raz kolejny spotkaliśmy się z najnajmłodszymi artystami. Tematem naszych zajęć były rzeźbiarskie przeobrażenia. Najpierw potraktowaliśmy nasze ciało jak rzeźbę. Stworzyliśmy dzikie zwierzęta przeobrażając się w trąbiącego słonia, ryczącego niedźwiedzia, groźnego psa. Następnie wspólnie z mamami i tatusiami dzieci zaczęły przemieniać kawałki drewna i patyki w wymyślone zwierzęta.

SZTUKowanki 11. - dla najnajmłodszych

POSZUKIWACZE KOLORÓW JESIENI

Podczas kolejnych SZTUKowanek spośród wielu kolorów kalejdoskopu poszukiwaliśmy kolorów jesieni. Z różnych materiałów i tkanin dzieci wraz z rodzicami stworzyły bajkowe liście, a następnie wywołały wielką wichurę. Liście, które przywiał wiatr stały się materiałami i narzędziami do malowania wielkiego malowidła. Oczywiście też w kolorach jesieni!

SZTUKowanki 9. - dla najnajmłodszych

POJAZDY

Czy zwykłe pudło może być statkiem kosmicznym? Czy rolka papierowa może stać się lunetą? Tektura falista hełmem? Jak najbardziej! Udowodniły to dzieci wraz z mamusiami i tatusiami z Gorzowskiego Klubu Mam, które kolejny raz wzięły udział w zajęciach SZTUKowanki. Mniejsze i większe pudła posłużyły do wykonania formuły 1, lokomotywy, łodzi i rakiety kosmicznej. Po wykonanej pracy nastąpił oficjalny start.

SZTUKowanki 7. - dla najnajmłodszych

KOLORY WIOSNY
Podczas kolejnych warsztatów pn. SZTUKowanki dla najnajmłodszych zajęliśmy się wiosennymi kolorami. Budząca się pomału do życia przyroda, była naszą inspiracją. Dzieci wraz z rodzicami rozpoczęli zajęcia od układania na papierze kompozycji z bibuły. Kolorowe kwiaty, błękitne niebo i jasnozielona trawa wypełniły kartki papieru. Następnie zmoczyliśmy bibułę wodą.