MENU

Edukacja

Spotkanie sieciujące II edycji projektu Kultura Tędy

Spotkania sieciujące II edycji projektu Kultura Tędy odbyło się 2 marca o godzinie 16.00 w Miejskim Ośrodku Sztuki.

Projekt Kultura Tędy rozpoczyna drugą edycję. Z tej okazji Regionalne Centrum Animacji Kultury organizuje cykl spotkań sieciujących w powiatach województwa lubuskiego.

Spotkania sieciujące pełnią rolę informacyjną oraz integracyjną i mają na na celu prezentację programu Bardzo Młoda Kultura oraz zasady działania projektu Kultura Tędy.
Spotkania skierowane są do animatorów, instruktorów oraz nauczycieli, działaczy trzeciego sektora i wolnych strzelców, którzy zajmują się animacją i edukacją kulturową.
Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak będą wyglądały etapy tegorocznej edycji, kiedy ruszą nabory na bezpłatne szkolenia i kto będzie mógł ubiegać się o grant na realizację projektu partnerskiego z zakresu edukacji kulturowej dla dzieci i młodzieży.

Ślady w procesie na Lubuskiej Giełdzie Dobrych Praktyk

Z wielką radością informujemy, że projekt edukacyjny pn. "Ślady w procesie" Agnieszki Kowalskiej - Kucharczyk z Miejskiego Ośrodka Sztuki był prezentowany podczas V Lubuskiego Forum Kultury Lubuskiej na Giełdzie Dobrych Praktyk 17.11.2016 r. w Nowej Soli.

Organizatorem Lubuskiej Giełdy Dobrych Praktyk jest Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze w ramach projektu Kultura Tędy.

MALUJEMY MISIA ŚLADKA

MALUJEMY MISIA ŚLADKA

28.10.2016

Ostatnie warsztaty w ramach projektu „Ślady w procesie” odbyły się w Miejskim Ośrodku Sztuki z dziećmi 2,5 i 3-letnimi ze Żłobka Miejskiego nr 2 w Gorzowie. „Wesołe Skrzaty” podziwiały sztukę w galerii BWA całym sobą – tańcząc, skacząc i głośno krzycząc. Następnie weszliśmy do specjalnie przygotowanej sali, gdzie czekał już na nas wielki Miś Śladek, który był wiodącą postacią warsztatów.

ŚLADY / OBECNOŚĆ

ŚLADY / OBECNOŚĆ
26.10.2016

Kolejne warsztaty w ramach projektu „Ślady w procesie” w Miejskim Ośrodku Sztuki - tym razem dla klasy VI z Zespołu Szkół nr 13.
Tematem zajęć była Obecność jako ślad: Ja wobec miejsca, w którym jestem i Ja wobec innych ludzi. Młodzież poznała prace 3 artystów, którzy w różny sposób opowiadali w swoich pracach o swojej obecności – o sobie.

Ślady / Znaki

ŚLADY / ZNAKI

13.10.2016

Ostatnie warsztaty w siedzibach partnerów w ramach projektu pn. „Ślady w procesie” mamy za sobą. 13.10 w ZS nr 13 uczniowie klasy II gimnazjum odpowiedzieli w sposób plastyczny na pytanie czym są dla nich ślady/znaki. Powstały prace przedstawiające m.in. dramatyczne ślady spowodowane przez hejt, wydarzenia z życia jako ślady itp. Każda powstała praca była wynikiem pracy grupowej i dyskusji.  

Zeszyt Dobrych Praktyk

Z radością informujemy, że projekt Ślady w procesie Agnieszki Kowalskiej-Kucharczyk z Miejskiego Ośrodka Sztuki znalazł się w wydawnictwie pt. Zeszyt Dobrych Praktyk, które zawiera dobre przykłady działań z zakresu edukacji i animacji kulturowej.

Wystawa Ślady w procesie

Poznaj 100 uczestników projektu!
Zobacz 100 prac / portretów fotograficznych!
Wspólnie zostaw swoje ślady z 300 zaproszonymi gośćmi!

Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wlkp.
zaprasza na wystawę ŚLADY W PROCESIE, której wernisaż odbył się 10.11.2016 (czwartek) o godz. 17.00

Wystawa czynna do 30.11.2016

ŚLADY / GEST SŁOWO HISTORIA

ŚLADY / GEST, SŁOWO, HISTORIA
27.10.2016

Warsztaty „Ślady w procesie” z kl. II Gimnazjum z Zespołu Szkół nr 13.
Tym razem skupiliśmy się na temacie: Gest jako ślad we mnie, Słowo/słowa, które są śladem we mnie i moja historia jako ślad. Każdy uczestnik odpowiedział w osobisty sposób wybierając jeden aspekt tematu.

Cieka-Wy Ślad

CIEKA-WY ŚLAD

25.10.2016

Drugi etap projektu pn. „Ślady w procesie” tj. warsztaty w Miejskim Ośrodku Sztuki zaczęliśmy 25. października. Zajęcia pn. „Cieka-Wy Ślad” rozpoczęły się od wnikliwego obejrzenia reprodukcji obrazu Wassilego Kandinskiego pt. „Kompozycja VII”. Mieliśmy dużo pomysłów,  kiedy próbowaliśmy rozszyfrować co artysta namalował: mrówki, delfiny, strzałki i tęcze – to tylko niektóre odpowiedzi dzieci.
Następnie każdy wykonał swoje narzędzie do zostawiania śladów.

Ślady / Tropy

ŚLADY / TROPY
12.10.2016
Trzecie warsztaty w ramach projektu „Ślady w procesie” odbyły się z klasą VI w Zespole Szkół nr 13. Głównym tematem zajęć były ślady jako tropy obecności człowieka. Na początku zajęć wspólnie zastanowiliśmy się nad tym czym jest cień, czy jest on jakimś śladem obecności?

«12»