MENU

Edukacja

SZTUKowanki 17 - dla najnajmłodszych

„Jesienne drzewo”

24. listopada odbyły się drugie w tym sezonie SZTUKowanki dla najnajmłodszych. Tym razem motywem przewodnim warsztatów były jesienne barwy i jesienna pogoda. W sali powiewały kolorowe liście i słychać było szum wiatru. Miejscem centralnym warsztatu stało się jesienne drzewo, w którego gałęziach  dzieci znalazły ptasie gniazda i małe ptaszki.

SZTUKowanki 15 - dla najnajmłodszych

WIATRO – Łapki

28 kwietnia odbyły się kolejne SZTUKowanki dla najnajmłodszcyh. Tym razem było bardzo wietrznie za oknem i w sali. Szum wiatru, wiatr poruszający folie i balony zachęciły dzieci do wspólnej zabawy. Następnie zabraliśmy się do pracy tworząc wiatro-łapki. Kolorowe piórka, wstążki, bibuły powiewały wszędzie. Oczywiście najwięcej radości dostarczyło wspólne malowanie (powietrzem wydmuchiwanym przez słomki).

 

SZTUKowanki 13. - dla najnajmłodszych

ZIMA ZIMA

 

25 lutego po raz kolejny odbyły się SZTUKowanki. Tym razem zasypała nas śnieżyca. W końcu upragniona zima! Najnajmłodsi wraz z rodzicami ulepili bałwany i stworzyli domki dla nich. Na koniec przyjrzeliśmy się gwiazdkom śniegowym. W ruch poszły farby oraz mąka. Na dużym arkuszu papieru powstały śniegowe krajobrazy.

SZTUKowanki 16 - dla najnajmłodszych

„Na ryby”

29. września odbyły się pierwsze w tym sezonie SZTUKowanki dla najnajmłodszych. Tym razem dzieci wspólnie z rodzicami wybrali się na ryby. Od początku zajęć rozpoczęliśmy wędkowanie. Następnie nasze złowione ryby zdobyły srebrne ozdoby, malowane jezioro i piaszczystą plażę.
Dziękujemy za udział.
Na następne warsztaty zapraszamy w ostatni czwartek listopada.

SZTUKowanki 14 - dla najnajmłodszych

 WIOSNA KOLORÓW

Kolejne SZTUKowanki upłynęły pod hasłem „Wiosna”. Budząca się przyroda była bohaterem krótkiej animacji, którą wspólnie obejrzeliśmy. Stała się ona tłem naszych zajęć. Do każdego dziecka przyleciał biały motyl, który został „pokolorowany” różnymi materiałami. Następnie wszystkie motyle pofrunęły na malarską łąkę.

SZTUKowanki ceramiczne - dla najnajmłodszych

GLINIANKOWE PRZETWORY

Na warsztatach dzieci poznały niecodzinną technikę plastyczną i stworzyły wraz z rodzicami rzeźbę lub płaskorzeźbę z gliny i innych biodegradowalnych, naturalnych materiałów. Na początku zajęć dzieci wybierały z wiaderek zanurzając dłonie i tym samym stymulując receptory dotyku różnego rodzaju materiały take jak wełna, glina, różne rodzaje kasz, groch, łuska orkiszowa. Używając wałków do ciasta modelowały glinę i wklejały w nią wybrane przez siebie składniki. Mnogość tekstur i faktur wzbudziła zainteresowanie nawet najmłodszych uczestników a swobodne przesypywanie przysporzyło dużo radości.