MENU

Edukacja

Formy podstawowe 1.warsztat

Spotkanie I „Ważne dla Ciebie miejsce w szkole”.
​10.10.2022

Kiedy wchodzimy do klasy Pudełko z uśpioną wystawą już stoi na honorowym miejscu, więc nie ma mowy o zwlekaniu z jego otworzeniem. Nauczycielka przedstawia mnie grupie i zaraz zabieramy się do rozpakowywania i omówienia zawartości. Następnie siadamy przy jednej ławce i przedstawiamy się mówiąc swoje imię i emocję/uczucie, które w tym momencie/dziś nam towarzyszy. 
Opowiadam grupie, że kiedyś również chodziłam do tej szkoły (z trudem przypominam sobie w jakich latach ;)
Następnie proszę uczniów, żeby oprowadzili mnie po swoich ulubionych miejscach w szkole i wokół niej. Każdemu indywidualnie lub w grupie robię zdjęcia w miejscach przez nich wybranych. Z tego spaceru dowiaduję się ile rzeczy zmieniło się odkąd chodziłam do tej szkoły (pojawiły się worki bokserskie, drążki, stoliki do ping ponga, ławki, szafki, worki do siedzenia na korytarzach, wyremontowane toalety i boisko). Podczas tego spaceru dużo rozmawiamy o szkole kiedyś i dziś. Dzieci również dużo opowiadają co lubią robić w tych miejscach. Dowiaduję się równieć co nieco o ich relacjach, niektórzy znają się od dzieciństwa i razem np. uczestniczyli w zajęciach świetlicowych. 

Proszę również o sfotografowanie siebie w miejscu, w którym jako mała dziewczynka pochowałam zdechłego ptaszka wśród róż. 
Na koniec robimy sobie wszyscy wspólne zdjęcie.

 

Projekt Formy Podstawowe jest projektem edukacyjnym Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Edukacyjną Fundacją im. Romana Czerneckiego z Warszawy.

Warsztaty odbywają się w Szkole Podstawowej nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi 
i Oddziałami Sportowymi im. Arkadego Fiedlera w Gorzowie Wielkopolskim.

scenariusz, prowadzenie, fotografie: Agnieszka Kowalska-Kucharczyk


wróć