MENU

Edukacja

Kostiumolog - pierwsze kroki

 

Kino w kapciuszkach!

 

Dziś stawiamy pierwsze kroki jako... kostiumolog! Zaczniemy od dodatków do ubrań. Przygotujemy: korale, bransoletkę z makaronu oraz wianuszek z prawdziwych kwiatków. Wszystko z tego, co znajdziecie w domu i w parku.

Potrzebujecie: makaron z dziurką, mazaki/farbki, włóczka/nitka, nożyczki i stokrotki nazbierane na spacerze w parku bądź na podwórku. Pamiętajcie, żeby kwiatki zrywać przy samej ziemi, aby miały długie łodygi.

1. Makaron malujemy mazakami lub farbkami. Im więcej kolorów, tym lepiej! Kiedy makaron wyschnie, nawlekamy go na włóczkę/nitkę. Sprawdzamy długość, związujemy i gotowe!

2. Z bransoletką postępujemy tak samo.

3. Podczas spaceru w parku lub zabawy na podwórku zbieramy kwiaty. Zaplatamy. Dwa pierwsze kwiaty krzyżujemy ze sobą, kładąc jeden na drugim. Łodygę stokrotki leżącej poziomo, zawijamy dookoła stokrotki leżącej pionowo. Przyjrzyjcie się zdjęciom poniżej, tam znajdziecie strzałki pokazujące kierunek zawijania łodygi. Kiedy wszystkie kwiaty będą zaplecione, końce związujemy ze sobą nitką. Nie jest to trudne! Z pewnością się Wam uda! Zawsze możecie poprosić o pomoc rodzeństwo lub rodziców

4. Przymierzamy!

Tak ubrani możemy zasiąść do oglądania bajek!
Teraz możecie je oglądać w pierwszym wirtualnym kinie, czyli na platformie MOJEeKINO.PL: BAJKI

Pochwalcie się swoimi wiankami lub koralami, wstawiając nam zdjęcia w komentarzach.

 


Elementy kostiumu

Zaplatamy wianek

Materiały do warsztatów

Gotowe korale

Stokrotki

wróć