MENU

Edukacja

Filmowa mini gra

Kino w kapciuszkach!

 

Filmowa mini gra

Skoro trochę filmów już znacie, to może czas spróbować swoich sił w grze? Pewnie wiele ich macie w domach, ale my proponujemy Wam zaprojektowanie własnej wersji!

 

1. Zobaczcie, co macie w zasięgu ręki i możecie użyć do stworzenia gry.
My wybraliśmy to, co najprostsze: tekturę, kredki, mazaki, długopis, kartki (w tym kolorowe), nożyczki.

Porównajcie gry, które posiadacie i zainspirujcie się ulubioną, najciekawszą. Możecie też połączyć elementy z rożnych gier, wykorzystać wzory kart, pionki czy kostkę lub zrobić własne kartonowe figury dla zawodników, a zamiast kostki - cyfry do losowania.
Stworzone pionki mogą zawierać np. podobizny lub karykatury graczy.

2. Przemyślcie to, jak będzie wyglądała Wasza gra: z jakich elementów ma się składać, co potrzebujecie, by w nią zagrać. Jakie zasady będą obowiązywały graczy? Czy będą jakieś zadania, pytania? Jeśli tak, musicie je wymyślić. Rozrysujcie wszystko i wypróbujcie.

U nas powstała prosta planszówka :)

Jedno z pól zawiera pytania odnośnie filmów, których część znacie już z naszych propozycji. Możecie skorzystać z zasobów Kino Dzieci czy Ninateki i dać uczestnikom wskazówki, by obejrzeli konkretne tytuły - krótko lub długometrażowe - przed przystąpieniem do gry.
Zauważyliście pole "Losuj"? Stając na nim losujecie kartę z woreczka (pudełka, kubka), która przenosi Was na pole o kolorze, jaki wylosowaliście. Uwaga, na niektórych z nich wcale nie chcecie się znaleźć!
Jest też pole "Czas na film" - ten, kto na nim stanie wybiera film, który gracze wspólnie obejrzą - w przerwie gry lub po jej zakończeniu.

3. Pamiętajcie, by opisać dokładnie zasady oraz wyjaśnić je uczestnikom przed rozpoczęciem zabawy.

4. Wymyślcie nazwę gry oraz nagrodę dla tego, kto pierwszy ją ukończy, zdobędzie największą ilość punktów. Może kolejny seans?

5. Czas zagrać! Dobrej zabawy :)

 


Filmowa mini gra

Zasady gry, pionki, cyfry do losowania

Materiały

Plansza do grania

Karty z pytaniami, kolorami pól, kostka, pionki

wróć