MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

MOJEeKINO.PL

 

W czasie kwarantanny spowodowanej epidemią COVID-19 działalność kin została zawieszona do odwołania. Żyjemy w świecie z dala od kultury i bez emocji, jakie wywołuje w nas seans w ciemnej sali kinowej. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzielenia się emocjami i wspólnego doświadczania sztuki Stowarzyszenie Kin Studyjnych powołuje do życia platformę MOJEeKINO.PL.

Od 21 maja zapraszamy fanów małych, przytulnych kin z niebanalnym repertuarem na największą w Polsce platformę zrzeszającą kilkadziesiąt kin studyjnych. Widzowie będą mogli poczuć namiastkę studyjnej projekcji wybierając na platformie swoje ulubione kino!

 

⭐️ZASADY DZIAŁANIA:

Platforma to skomplikowane technicznie przedsięwzięcie i projekt innowacyjny na skalę światową! Wirtualne kino to nie tradycyjne VOD, a pieczołowicie przygotowana platforma promująca kino arthouse’owe. Za jej pośrednictwem poszczególne kina będą realizowały autorski program wykorzystując kontent dostępny na platformie, ale także przygotowując własne wydarzenia. Widz będzie mógł "wejść" na seans z poziomu strony MOJEeKINO.PL, ale także z poziomu strony swojego ulubionego kina. Podobnie jak w kinie tradycyjnym repertuar będzie cyklicznie zmieniany, ale także wzbogacany o wydarzenia dodatkowe – spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale. Część filmów wyświetlanych będzie z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Bądźcie z nami!

 

⭐️WYDARZENIA SPECJALNE:

na otwarcie platformy zapraszamy na seanse specjalne:

21 maja, godz. 20:30
Jezioro dzikich gęsi", reż. Yi'nan Diao
Główny bohater filmu, gangster Zhou, wpada w poważne tarapaty. Po tym, jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się ruchomym celem. Jedyną szansą dla mężczyzny jest ucieczka. Pomocy Zhou szuka u miejscowej prostytutki. To właśnie kobieta ma być jego łącznikiem ze światem. Zwłaszcza że nikomu oprócz niej nie może zaufać. W pogoń za bohaterem rusza nie tylko policyjna jednostka specjalna, ale i skuszeni potencjalnym zarobkiem łowcy nagród. W tle pojawia się również była żona mężczyzny.

22 maja, godz. 20:30
"Asystentka", reż. Kitty Green
Jane (nagrodzona nagrodą Emmy za rolę w serialu "Ozark" Julia Garner) niedawno ukończyła studia i marzy o karierze producentki filmowej. Kiedy trafia do pracy jako asystentka potentata branży rozrywkowej, jest w siódmym niebie. Nie wie jeszcze, że pod pozorami pracy, zamiast realizacji marzenia, czeka ją droga do zatracenia.


23 maja, godz. 20:30
"Żegnaj mój synu", reż. Xiaoshuai Wang
Główni bohaterowie Yaojun i Liyun byli niegdyś szczęśliwym małżeństwem. Ich los naznaczony został z chwilą, gdy w tragicznym wypadku śmierć poniósł ukochany syn pary. To wydarzenie odcisnęło się piętnem na całym ich dalszym życiu, którego celem od tej pory stało się znalezienie ukojenia.
Dramatyczne skutki ”polityki jednego dziecka” oraz skomplikowane relacje rodzinne opowiedziane są subtelnie i z głęboką wrażliwością.

24 maja, godz. 20:30
Towar", reż. Bruno Gascon
We współczesnym społeczeństwie, w którym każdy koncentruje się na własnych potrzebach, wygodnie jest nie zauważać ludzi wokół i robić tylko to co przynosi doraźną korzyść.
TOWAR to historia Viktorii, młodej kobiety, która porzuca wszystko w poszukiwaniu lepszego życia. Od momentu, gdy otwierają się drzwi ciężarówki, Viktoria staje w obliczu okrutnej rzeczywistości handlu ludźmi. Czy może uciec od swojego losu?


Poszczególne filmy będą dostępne w wyznaczonych dniach od godz. 20:30 + czas trwania filmu +1h


Natomiast w kolejny weekend rozpocznie się pierwszy w Polsce w całości zrealizowany on-line festiwal filmów fabularnych Wiosna Filmów.

W dniach 29 maja-7 czerwca pokazanych zostanie ponad 30 filmów docenionych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Toronto. Będą także filmy nominowane i nagradzane przez Europejską Akademię Filmową oraz Amerykańską Akademię Filmową. Część z nich to przedpremiery lub polskie premiery. Bilety na każdy pokaz będą kosztować 15 PLN.

 

Prosimy Was o wyrozumiałość przez pierwsze dni działania platformy.

 

Partnerami projektu MOJEeKINO.PL są: Polska Akademia Filmu, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych - KIPA, Fundacja Kultury bez Barier, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

Partner technologiczny: Insys Video Technologies

Projekt realizowany przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

 


Plansza Mojeekinopl

wróć