MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

Mocny człowiek - seans z muzyką na żywo

 

DKF Megaron:

SEANS Z MUZYKĄ NA ŻYWO 

 

 

Mocny człowiek
reż. Henryk Szaro, Polska1929, 78 min.
obsada: Grigorij Chmara, Agnes Kuck, Julian Krzewiński, Maria Majdrowicz, Janina Romanówna, Aleksander Zelwerowicz, Jan Kurnakowicz

 

Początkujący dziennikarz marzy o pisarskiej karierze. Pozbawiony talentu, a jednocześnie owładnięty żądzą sławy i bogactwa, knuje spisek, by osiągnąć zamierzony cel.

Adaptacja powieści Stanisława Przybyszewskiego wydanej pod tym samym tytułem w 1912 roku. Jeden z ostatnich polskich filmów epoki kina niemego.

Autorską muzykę do filmu wykona Marcin Pukaluk - muzykolog i performer. Od szerokich zainteresowań muzycznych płynnie przeszedł do kina i połączył obie pasje: granie muzyki na żywo do projekcji filmowych. Jako twórca projektów Ekran w Mroku i Ekran i Rewolucja, jeździ po kraju wykonując swoją muzykę do arcydzieł niemieckich ekspresjonistów. „Nie epatuję techniką gry, staram się nie burzyć toku narracji filmowej, ale się jej podporządkować. Muzyka ma być elementem składowym”, mówi. W kompozycjach wychodzi od prostoty środków, łącząc je z klarowną formą. Jego utwory cechuje bezbłędne wyczucie filmowego dramatyzmu.
Więcej na www.marcinpukaluk.com

 

 

 

Pokaz odbył się w ramach 2. Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Frapujących.

 

 

Marzec przy dźwiękach muzyki

W marcu, przy okazji nowego cyklu, dźwięki muzyki popłynęły nie tylko z kinowych głośników...
 

Przed projekcją w świat muzyki Nohavicy swoim elektryzującym głosem wprowadziła nas

Elżbieta Kuczyńska - piosenkarka, wychowawca młodzieży, laureatka festiwali, propagatorka poezji śpiewanej, od lat związana z nurtem piosenki poetyckiej.

 

Cykl rozpoczął film "Rok Diabła" Petra Zelenki.

II edycja Konkursu fotoALBUM organizowanego przez DKF Megaron rozstrzygnięta!

II edycja Konkursu „fotoALBUM” na ciekawą, kreatywną fotoinspirację rozstrzygnięta!

 

Na Konkurs nadesłano 62 zdjęcia. Autorzy najchętniej inspirowali się filmami: „Wywiad z wampirem”, „Czarny łabędź”, „Melancholia”, „Okno na podwórze”, „Zapach kobiety”. Twórcy nadesłanych zdjęć reprezentowali różne miasta, m.in.: Gdańsk, Bydgoszcz, Dąbrowa Górnicza, Kielce, Tarnobrzeg, Poznań, Sosnowiec, Radomsko, Trzebiel, Boleszkowice i Gorzów Wlkp.