MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

REMAKE

 

Wernisaż: 19 października, godz. 19:30.

Wystawa czynna do 8 grudnia.
Wstęp wolny.

 

Tworzenie/projektowanie plakatu jest dla mnie wyzwanie. Niezależnie od tego, czy efektem będzie swobodna, graficzna wizja w odpowiedzi na film Spielberga, czy prosty afisz z okazji występu zespołu tanecznego w domu kultury. Ujęcie tematu za pomocą umownych znaków skupia złożone doświadczenie niczym soczewka. Pozornie przejrzysty układ i jasny przekaz nie pozbawia odbiorcy satysfakcji przy rozszyfrowywaniu kodu czy nadawaniu znaczeń.
Pomysł interpretowania wielowątkowej fabuły filmu poprzez syntetyczny w formie plakat pojawia się spontanicznie jako reakcja na to, co mnie porusza, wstrząsa, zaciekawia. Gdy odpowiadam obrazem na te spośród produkcji, do których mam szczególny sentyment, korzystam z własnych "kluczy", by rozwikłać lub podsumować przedstawioną na ekranie historię. Zdarza się, że użycie konkretnych znaków graficznych w oszczędnej kompozycji jest na tyle trafne/celne, że uniwersalizuje pewne wrażenie i staje wspólnym dla wielu odbiorców, nie tracąc przy tym osobistego charakteru i stylu autorskiego projektu.

- Przemysław Szydłowski

 

Po wernisażu zapraszamy na spotkanie z artystą.

 

 

Przemysław Szydłowski - absolwent Malarstwa oraz Wydziału Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem, edukacją artystyczną, grafiką. Obecnie pracuje jako nauczyciel w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Poznaniu. Współpracuje ze stowarzyszeniami i fundacjami, prowadząc warsztaty artystyczne, uczestnicząc w międzynarodowych projektach wymiany młodzieży.

 

Wybrane wystawy:

Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej FORMA 2018, Rawicz 2018
Festiwal Experyment 2018, Zbąszyń 2018
Festiwal Experyment 2017, Zbąszyń 2017
Festiwal Experyment 2016, Zbąszyń 2016
„Nie miejsce” – Galeria Baszta, Zbąszyń 2016
Nie miejsce – 44. Międzynarodowy Kampus Artystyczny Fama, Świnoujście 2014
5 o’ clock – wystawa poplenerowa w Kinie Amarant, Poznań 2014
Rozpoznawania – 43. Międzynarodowy Kampus Artystyczny Fama, Świnoujście 2013
Reenactment – Rozbrat, Poznań 2011.

 

Wydarzenie w ramach: FRAPY 2019

 


Remake - plakat wystawy

wróć