MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

Filmowa noc (nie)spełnienia

Piątek, trzynastego - feralna data czy szczęśliwy dzień? Sprawdźmy! Wraz z filmowymi bohaterami podążymy ścieżką marzeń, dążeń, władzy, sławy i pieniędzy. Ich pogoń za bogactwem i pozycją chwilowo przynosi zadowolenie, ale w rezultacie jaką lekcję życia otrzymają? Czy ich plany się powiodą?
Nasza noc to jedyna okazja by zobaczyć reżyserską wersję filmu „Oni” Paolo Sorrentino. Ciekawe, czy Wasze oczekiwania zostaną spełnione czy zawiedzione…

 

O godz. 22:00, zainspirowani klimatem imprez z filmów Sorrentino, zapraszamy Was na Art Pole Dance w wykonaniu Marcina Słowińskiego - mistrza Polski Pole Sport 2017, finalisty Pole Theatre Poland, zdobywcy II miejsca w Ogólnopolskich Mistrzostwach Pinup Pole Dance Studio Bydgoszcz oraz II miejsca Pole Dance Show Kielce. Swoje umiejętności szlifował pod okiem najlepszych: Alexa Shchukina, Vane Lunatica, Patryka Rybarskiego, Malwiny GS czy Kasi Kwaśniewicz.

 

około 23:00 Oni: wersja reżyserska, cz. I i II (109 oraz 104 min.) - pomiędzy częściami, około 1:00, przerwa,
reżyseria: Paolo Sorrentino
występują: Toni Servillo, Katarzyna Smutniak, Riccardo Scamarcio
Włochy/Francja 2018, komediodramat, od 15 lat

Bawiąc się biografią byłego premiera Włoch, Silvio Berlusconiego – milionera i potentata medialnego – Sorrentino opowiada o zepsuciu, korupcji oraz odwiecznym mariażu seksu i władzy. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W pełnej wersji filmu przybliża postacie Silvio, Sergio i Kiry, ale również tajemniczego Boga, człowieka potężniejszego od Berlusconiego.
Polska to jedyny kraj oprócz Włoch, w którym widownia zobaczy dwie, kompletne części filmu. Wersja została sprowadzona na specjalne życzenie polskich widzów przez firmę Gutek Film.

 

3:20 W pogoni za sławą
reżyseria: Tom DiCillo
występują: Michael Pitt, Steve Buscemi Alison Lohman, Gina Gershon,
USA 2006, komedia, 107 min., od 15 lat

Toby marzy o aktorstwie. Nieoczekiwanie zaprzyjaźnia się z polującym na gwiazdy paparazzim, Lesem. Gdy przez przypadek zostaje wplątany w znajomość z najgorętszą piosenkarką pop w tym czasie, Les staje się zazdrosny i knuje zemstę. Inteligentna, pełna ekspresji satyra, która wyśmiewa machinę generującą sławy: paparazzi, dziennikarzy i gwiazdy.
Nagroda za scenariusz i reżyserię na MFF w San Sebastián.

 

Pomiędzy projekcjami zapraszamy na poczęstunek.

 

Karnet: 28 zł od osoby.

Kup online


Filmowa noc (nie)spełnienia

W pogoni za sławą plakat

Marcin Słowiński Art Pole Dance

Oni wersja reżyserska plakat

wróć