MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

Kino po zmroku

 

W ubiegłym sezonie Kino po zmroku cieszyło się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że nie inaczej będzie w tym roku. W programie filmy z zacięciem komediowym, dreszczykiem, ale nie zabraknie też propozycji dla tych, co lubią opowieści z wątkami romantycznymi. Dla każdego coś ciekawego. Pierwszy seans już 28 czerwca: „Anioł” – argentyński kandydat do Oscara 2019.

Na projekcje, o ile zła pogoda nie przeszkodzi, zapraszamy do Parku Wiosny Ludów (Park Róż),
przy ogródku Cafe Costa. W razie deszczu projekcje będą przeniesione do sali widowiskowej MCK,
ul. Drzymały 26.
Zaczynamy od godziny 22:00.

 

28 czerwca
Anioł
reżyseria: Luis Ortega
występują: Lorenzo Ferro, Chino Darín, Mercedes Morán
Argentyna /Hiszpania 2018, dramat/kryminał, 115 min., od 15 lat

Wibrujące rock’n’rollem Buenos Aires, lata 70. 17-letni Carlito przemierza ulice, jakby należały do niego. Od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazje by kraść. Kiedy spotyka charyzmatycznego Ramona od razu stają się przyjaciółmi. Wyruszają w podróż pełną przygód, namiętności i mrocznej zbrodni. Film oparty na życiu seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego “Aniołem śmierci”.
Argentyński kandydat do Oscara 2019.

 

12 lipca
Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach?
reżyser: John Cameron Mitchell
występują: Elle Fanning, Nicole Kidman, Alex Sharp, Matt Lucas
Wielka Brytania 2017, komedia/romans, 102 min., od 15 lat

Londyn, 1977 rok. Młody punk Enn wraz ze swoimi kumplami Johnem i Vic’iem przypadkowo trafiają na dziwną imprezę studentów z zagranicznej wymiany. Na domówce Enn spotyka piękną i tajemniczą Zan, która chce, by chłopak „ pokazał jej” punk. Zaczyna się 24-godzinna przygoda pełna muzyki i imprezowania. Bohater szybko zakochuje się w dziewczynie, która tak naprawdę nie jest tym, za kogo się podaje.

 

19 lipca
City Island
reżyseria: Raymond De Felitta
występują: Andy Garcia, Julianna Margulies, Emily Mortimer, Ezra Miller
USA 2009, komediodramat, 100 min., od 15 lat

Zabawna opowieść o rodzinnych sekretach, miłości i radości życia w stylu „American Beauty” i „Małej Miss” z muzyką Jana A.P. Kaczmarka.
Mieszkający w City Island, zacisznej dzielnicy Nowego Jorku, państwo Rizzo to bardzo niestandardowa rodzina. Vincent Rizzo – głowa rodziny, na co dzień strażnik więzienny – co piątek mówi, że wychodzi na partię pokera, choć tak naprawdę uczęszcza na lekcje aktorstwa. Pozostali domownicy również mają swoje mniej lub bardziej niewinne kłamstewka. Pewnego dnia w rodzinie pojawia się młody więzień, Tony.

 

26 lipca
Para na życie
reżyseria: Sam Mendes
występują: John Krasinski, Maya Rudolph, Maggie Gyllenhaal
USA/Wielka Brytania 2009, obyczajowy/romans, 98 min., od 15 lat

Burt i Verona prowadzili dotąd beztroskie życie trzydziestolatków, którym nie przeszkadzał brak stabilizacji i mieszkanie z kartonowym oknem. Moment otrzeźwienia przychodzi, kiedy okazuje się, że będą mieli dziecko. Tym bardziej, że przyszli dziadkowie zamierzają odgrywać swoją rolę z odległości tysięcy kilometrów od wnuka. Zdani na siebie Burt i Verona postanawiają wyruszyć w szaloną podróż po Ameryce, żeby znaleźć swoje miejsce na ziemi i własny sposób na życie.

 

9 sierpnia
Who Am I. Możesz być kim chcesz
reżyseria: Baran bo Odar
występują: Tom Schilling, Elyas M’Barek, Trine Dyrholm
Niemcy 2014, thriller, 105 min., od 15 lat

Benjamin, zafascynowany technologiami komputerowymi, dołącza do grupy włamującej się do serwerów korporacji. Wraz z nimi angażuje się w akcje, mające na celu skompromitowanie działań prowadzonych na granicy prawa lub sprzecznych z normami moralnymi. Idolem grupy jest król hakerów, któremu chcą dorównać i zdobyć jego akceptację. Świat wirtualny okaże się jednak o wiele mniej złożony niż rzeczywisty.

 

 


Kino po zmroku plakat

wróć