MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

Najgorsi SuperBohaterowie Świata

1-2 grudnia br. wraz z Jackiem Rokoszem, pasjonatem i znawcą złego kina, zapraszamy na spotkanie z Najgorszymi SuperBohaterami Świata!

Będzie plastikowo, cekinowo a przede wszystkim zabawnie! Filmy, które w założeniu miały przyprawiać widzów o gęsią skórkę i dreszcz strachu teraz powodują salwy niepohamowanego śmiechu. Prelekcje Jacka wprowadzą Was w świat tanich efektów specjalnych, gumowych potworów, przerysowanych i dziwacznych superbohaterów.

 

1 grudnia, godz. 18:30 „Trzech włoskich Supermenów”

reżyseria GianFranco Pasolini
występują: Jeff Cameron, Valentino Macchi, Enzo Maggio, Sergio Mioni
Włochy 1967, 74 min., fantasy/akcja, od 15 lat

Agent FBI Brad McCallum postanawia dołączyć do włoskiego duetu supermenów, aby pokonać szajkę międzynarodowych handlarzy. Moce super-italiańców są nieograniczone: szybko biegają, fikają koziołki i wspinają się po ścianach. Cechy te przydadzą w walce z tajną organizacją, mającą maszynę, która zamienia żywe organizmy w diamenty. Walka będzie zacięta! Film w modnym stylu cyklu bondowskiego (okres Rogera Moora) z tą różnicą, że włoską produkcję zrealizowano po taniości. Przaśność efektów specjalnych, dopełniają amatorskie popisy kaskaderskie i praktycznie brak scenariusza. Dla wszystkich fanów obcisłych dzianin, kuriozalnej choreografii i włoskiej kuchni filmowej!

 

godz. 20:15 „Złoty nietoperz”

reżyseria: Hajime Sato
występują: Shin'ichi Chiba, Wataru Yamagawa, Hisako Tsukuba
Japonia 1966, 73 min., horror/Sci-Fi, od 15 lat

Złoty nietoperz, czyli Ôgon batto, to jeden z najstarszych superbohaterów występujących w popularnej kulturze. Stworzony w 1931 r. przez Takeo Nagamatsu, poprzedzał Batmana (1939) i Supermana (1938).Pewnej nocy doktor Akira Kazhaya obserwując gwiazdy, zauważa dziwny świecący obiekt zmierzający ku Ziemi. Naukowiec próbuje ostrzec innych uczonych. Tymczasem...kosmiczny zabójca Nazō, wraz ze swoją armią, chce wykorzystać ciało niebieskie, sprowadzając kataklizm na głowy Ziemian. Jedynym ratunkiem dla Japonii i Świata może okazać się zamaskowany mściciel; mistyczny Złoty Nietoperz, mający super moce! Niewiarygodne aktorstwo i równie wspaniałe efekty specjalne. Lasery, modele kosmicznych statków i dużo świecącego celofanu. To wszystko i dużo mniej w tej super produkcji kina klasy B.

 

2 grudnia, godz. 18:00 „Superman i ludzie krety”

reżyseria: Lee Sholem
występują: George Reeves, Phil Warren, Beverly Washburn
USA 1951, 58 min., familijny/akcja/Sci-Fi, od 12 lat

Gdy w trakcie prac wiertniczych następuje podziemna eksplozja, cały świat zamiera w oczekiwaniu co wychynie z mrocznej dziury. Wszyscy spodziewają się, że z dziury wytryśnie ropa. Ale nie... na powierzchnie wychodzą ludzie krety! Wyjątkowo obmierzłe stwory, ktore sieją panikę wśród mieszkańców stanu Teksas. Gdy miejscowi nie potrafią sobie dać radę z zagrożeniem, postanawiają wezwać na pomoc człowieka ze stali. Superman przybywa! Dla obniżenia kosztów w filmie Superman nie lata... tylko chodzi i biega. Pierwsza i wyjątkowo nieudolna kinowa wersja, przygód amerykańskiego superbohatera. Dla koneserów kretów i joggingu.        

 

godz. 19:30 „Batman zbawia cały Świat”

reżyseria: Leslie H. Martinson
występują: Adam West, Burt Ward, Burgess Meredith, Cesar Romero, Lee Meriwether
USA 1966, 105 min., fantasy/akcja, od 15 lat

Nie jest to opowieść o mrocznym, samozwańczym mścicielu z Gotham. Cekinowy, plastikowy, woskowy i pastelowy jest ten Człowiek Nietoperz. Batman ubrany w obcisłe rajtuzy przypomina salami. U jego boku równie syntetyczny Robin. Naprzeciw bohaterów z tworzyw sztucznych stają równie nienaturalni przeciwnicy: Joker wyjęty żywcem z obrazów Andy Warhola, Pingwin z opalenizną wprost z solarium, Człowiek Zagadka wyglądający niczym sprzedawca z butki z piwem i kobieta kot Pin-up Girl. A to tylko początek: będzie plastikowy, eksplodujący rekin, bandyci z gangu Olsena i dużo onomatopei: „BUM!”, „TRACH!”, „SZABAM!”, „AJAJAJ!”.

 

Jacek Rokosz - doktor sztuki filmowej, absolwent łódzkiej filmówki, z wykształcenia reżyser filmów animowanych. Wykłada na macierzystej uczelni i na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie. Jego specjalnością są filmy klasy B, którym poświęcił doktorat. Popularyzuje złe filmy na festiwalach i przeglądach, współpracuje z warszawskim kinem Muranów, gdzie od lat prezentuje najgorsze filmy świata.

 

 

Pojedynczy seans: 6 zł, karnet na przegląd: 16 zł
KUP KARNET
KUP BILET

 

Przegląd realizowany w ramach „Kino bliżej Ciebie…15 lat Kina 60 krzeseł” dofinansowany został ze środków PISF.


Plakat Najgorsi SuperBohaterowie Świata

wróć