MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

54. Ogólnopolskie Seminarium Filmowe Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych

Polska Federacja Dyskusyjnych Klubów Filmowych oraz DKF Megaron zapraszają na 54. Ogólnopolskie Seminarium Filmowe: "Współczesne polskie kino dokumentalne", które odbędzie się w dniach 10-12 listopada 2017 r.

 

Nasze gorzowskie Seminarium poświęcone jest współczesnemu polskiemu filmowi dokumentalnemu – takiemu, jaki chciał tworzyć i przekazywać przyszłym pokoleniom nasz wielki antenat. Nasi dokumentaliści opowiadają nam o tym, co było i co jest; czasami z sentymentem i rozrzewnieniem, czasami drapieżnie lub z goryczą. Zgodnie ze starorzymskim stwierdzeniem „Historia magistra vitae”. Oglądajmy więc ich propozycje, dyskutujmy nad nimi – i uczmy się. Przede wszystkim niezależności myślenia i analizowania. Po to, by za parę lat nie zastanawiać się znowu, gdzie nam uciekła wolność…

Grzegorz Pieńkowski, Przewodniczący PF DKF

 

Cieszę się, iż to nam przypadła refleksja nad kinem dokumentalnym, gdyż jak żadne inne pozwala na obserwowanie, rozumienie, a czasem także zmaganie się z rzeczywistością. Czujemy się zaszczyceni móc gościć przedstawicieli innych DKFów w naszym gorzowskim Megaronie. Seminaria są okazją nie tylko do dyskusji o filmach, to także moment, w którym możemy lepiej się poznać, wymienić doświadczenia, opowiedzieć o swoim sposobie na DKF. Każda rozmowa jest cenna, a każde spotkanie wzbogaca. Czujcie się w naszym Klubie jak u siebie. Do zobaczenia podczas seansów i nie tylko.

Iwona Bartnicka, Prezes DKF Megaron

 

 

Pierwszeństwo wstępu na projekcje mają akredytowani przedstawiciele DKFów. Jednak na część seansów przewidziana została dla widzów pula wejściówek w symbolicznej cenie: 1 zł, które będzie można nabyć w kasie lub poprzez stronę Bilety24.pl.
Na seans filmu „Droga do mistrzostwa” wstęp dla widzów wolny tylko w przypadku dostępności miejsc na sali.


Zachęcamy do zapoznania się z programem Seminarium:

Program 54. Seminarium PF DKF

 

 

Seminarium zostało dofinansowane ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej


Plakat Seminarium PF DKF

wróć