MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

Filmujemy Gorzów Wielkopolski

Dziękujemy osobom, które zadały sobie trud i nakręciły konkursowe filmy. Miło nam było Waszymi oczami oglądać nasze miasto. Wspólnie zwiedziliśmy 6 gorzowskich ulic:

Wojciech Pięta zabrał nas na pełen rowerowych akrobacji przejazd po Alei Ruchu Młodzieży Niezależnej. Wraz z Jackiem Wasilewskim oglądaliśmy Nadbrzeżną z okien pociągu. Magdalena Sito wspominała swoje dzieciństwo i przyjaciół z ulicy Władysława Łokietka. Emil Majewski opowiedział o Placu Jana Pawła II, Piotr Siuda odkrył dla nas Kazimierza Wielkiego, a po Bolesława Chrobrego spacerowaliśmy wraz z Robertem Stefanowiczem i jego przwewodniczką Krystyną Zwolską.

 

Jury w składzie: Dominika Muniak-Szadej, Iwona Bartnicka, Jacek Gernat biorąc pod uwagę ideę każdego z filmów, stopień kreatywności oraz stronę techniczną filmu przyznało:

Wyróżnienie (gadżety od partnerów Konkursu) filmowi Magdaleny Sito o ulicy Władysława Łokietka - za zabranie widzów w filmową wycieczkę skłaniającą do wspomnień oraz refleksji, a także odniesienie do dzieciństwa, osobistych doświadczeń i emocji,

II miejsce (karta podarunkowa empik na kwotę 300 zł oraz książki i torby od partnerów Konkursu) filmowi Jacka Wasilewskiego o Nadbrzeżnej - za oryginalną koncepcję przedstawienia ulicy z perspektywy wiaduktu kolejowego, z ostatniego wagonu pociągu. Konsekwencja wizji oraz zastosowane efekty wizualne (np. zoom) i dźwiękowe (odgłos jadącego pociągu) złożyły się na sentymentalną podróż wzdłuż ulicy,

I miejsce (karta podarunkowa empik na kwotę 300 zł, designerska mapa Gorzowa, książki i gadżety od partnerów Konkursu) filmowi o ulicy Bolesława Chrobrego Roberta Stefanowicza (RS Fotografia) - za profesjonalizm oraz malowniczość kadrów, które miejscami przypominały fotografię artystyczną, co współgrało z postacią i pasją narratorki. Walorem filmu było zastosowanie czarno-białych zdjęć. Jury doceniło również spójność narracyjnąm filmu. Dzięki temu wszystkiemu autor zawarł ciekawy i różnorodny obraz ulicy. 

Gratulujemy nagrodzonym!

Zobacz Konkursowe filmy: Filmujemy Gorzów Wlkp.

 

 


 

 

Fundacja Młodego Kina oraz DKF Megaron ogłaszają Konkurs: Filmujemy Gorzów Wielkopolski!

 

 

Nakręć film o atmosferze, ludziach, architekturze Twojej ulubionej ulicy w Gorzowie Wielkopolskim!
Nakręć czym umiesz i jak umiesz, ale pamiętaj, że istnieje dramaturgia filmowa. Film ma pewne zasady konstrukcyjne, których musisz przestrzegać. Czytaj o filmach, oglądaj je w kinie a zorientujesz się, o co nam chodzi. Filmuj i montuj świadomie!
Pamiętaj: film to sztuka i technologia ale też styl - Twój własny styl, widzenie świata. Nie zgub go! Możesz pracować sam lub stworzyć grupę twórczą i nakręcić film razem z przyjaciółmi.

 

Termin nadsyłania linków do filmów: niedziela, 2 lipca 2017, godz. 23.59
konkurs@filmujemy-miasta.pl

 

Wręczenie nagród: czwartek, 6 lipca 2017, godz. 18.00 - DKF Megaron / Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Pomorska 73.

 

Strona Konkursu oraz Regulamin :
http://filmujemy-miasta.pl/gorzow-wielkopolski/

 


Plakat Konkursu Filmujemy Gorzów

wróć