MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

POKAZY SZORTÓW 2012

Znany jest już program tegorocznej edycji Ogólnopolskich Pokazów Szortów 2012, organizowanych przez Fundację Rozwoju Sztuki Filmowej i CANAL+.

 

W ramach POKAZÓW SZORTÓW, zaprezentowane zostaną polskiej publiczności najbardziej prestiżowe filmy krótkometrażowe. W programie znajduje się między innymi tegoroczny laureat Oscara – „Bożek miłości” (God of Love) w reżyserii: Luke`a Matheny`ego., który pokazany zostanie w cyklu Superdesery CANAL+. Nie zabraknie również zdobywców wielu prestiżowych nagród filmowych w tym BAFTA (British Academy of Film and Television Arts) , nagród przyznanych

na festiwalach w Clermont-Ferrand czy w Annecy.

 

Seanse filmów krótkometrażowych odbędą się w ramach trzech pokazów wyświetlanych w każdym z trzydziestu dwóch lokalizacji w całej Polsce i potrwają od listopada do grudnia. Filmy w ramach akcji zostały wyłonione z ponad 200 propozycji nadesłanych z całego świata. Zostanie pokazanych łącznie 21 filmów w trzech blokach tematycznych: "Aperitif", "Main course" i "SuperDesery CANAL+". Dla uczestników ostatniego cyklu , CANAL+ przygotował słodkie niespodzianki,

które umilą projekcję.

 

Inauguracja pokazu Szortów i pierwsza projekcja odbędzie się w warszawskim klubie Znajomi znajomych na ul. Wilczej 58a w dniu 5 listopada o godzinie 19:00. Wyjątkowo, pierwszym pokazem będą SuperDesery CANAL+. Tego wieczora, na widzów czekają dodatkowe atrakcje w postaci konkursów z nagrodami od współorganizatora Szortów - CANAL+.

 

W ramach wszystkich pokazów wyświetlone zostaną filmy z 4 kontynentów i 14 krajów.

Każdy z pokazów to 7 filmów krótkometrażowych. Łącznie 21 tytułów. W cyklu "SuperDesery CANAL+” znajdą się m.in.: „Bożek miłości” (God of Love) w reżyserii Luke`a Matheny`ego laureta Oscara 2011 dla najlepszego krótkometrażowego filmu aktorskiego; „Żuk Eaglemana” (The Eagleman Stag) w reżyserii Michaela Please`a nagrodzony w 2011 roku BAFTA Award oraz nagrodą krytyków w Clermont-Ferrand oraz wyróżnieniem w Annecy.

 

Pokazy odbędą się w trzydziestu dwóch ośrodkach w całej Polsce. Są to: Bielsko Biała, Ciechanów, Dębica, Ełk, Gorzów Wielkopolski, Grodzisk Mazowiecki, Katowice, Konin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Płock, Poznań, Przemyśl, Ruda Śląska, Rzeszów, Sejny, Skierniewice, Sopot, Szczecin, Świecie, Tomaszów Mazowiecki, Toruń, Tychy, Warszawa, Wrocław, Zamość, Zawiercie, Zielona Góra.

 

Przez cały czas trwania POKAZÓW SZORTÓW 2012 publiczność może głosować na ulubiony film.

Po skończeniu projekcji zostaną podliczone głosy z całego kraju i zostanie wyłoniony najlepszy film pokazów, który otrzyma tytuł "POLISH AUDIENCE AWARD".

 

________________________________________________

 

Harmonogram pokazów w Gorzowie Wlkp.:

 

Blok I: APERITIF

13.11.2012, godz. 18:00

 

Blok II: MAIN COURSE

20.11.2012, odz. 18:00

 

Blok II: SUPERDESERY CANAL+

27.11.2012, godz. 18:00

 

Projekcje filmów odbędą się w sali mulimedialnej.

 

Wstęp wolny!
 

________________________________________________

 

Więcej informacji na stronie www.szorty.pl i facebooku www.facebook.com/pokazyszortow.

 

ORGANIZATORZY: Fundacja Rozwoju Sztuki Filmowej i CANAL+
PARTNERZY: Galeria Wzgórze w Bielsko Białej, Kino Łydynia w Ciechanowie, Kino Śnieżka - Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, Ełckie Centrum Kultury, Kino 60 Krzeseł w Gorzowie Wielkopolskim, Kino Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, Galeria Szyb Wilsona w Katowicach, Klub Musztarda w Koninie, Kino Kika w Krakowie, Kinoteatr Projekt w Lublinie, Owoce i Warzywa w Łodzi, CEiIK w Olsztynie, POKiS w Płocku, W starym kinie w Poznaniu, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Kino Patria w Rudzie Śląskiej, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Pogranicze - sztuk, kultur, narodów w Sejnach, Kino Polonez - DKF Eroica w Skierniewicach, Clubogaleria Soho w Sopocie, Stowarzyszenie OFFicyna, Kino Studyjne Wrzos w Świeciu, MDK / Galeria Arkady w Tomaszowie Mazowieckim, Kino CSW w Toruniu, Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Aula SGGW w Warszawie, Znajomi znajomych w Warszawie, Regeneracja w Warszawie, Klubokawiarnia Mleczarnia we Wrocławiu, Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Centrum - Miejski Ośrodek Kultury w Zawierciu, 4 Róże dla Lucienne w Zielonej Górze
PATRONI MEDIALNI: Radio ESKA, Nasze Miasto, Stopklatka.pl


wróć