MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

Solanin w Gorzowie!

26.10.2011 o godz. 18:00 w Niezależnym Kinie

odbył się pokaz najlepszych filmów

 

nagrodzonych na 3. SOLANIN FILM FESTIWAL

 

Program:

 

GRAND PRIX : Getto Gospel - 27 minut

reżyseria: Jakub Radej

 

Szesnastoletni Dominik mieszka warszawskiej Pradze. Za popełnione wykroczenia musi z nakazu sądu iść do ośrodka socjoterapeutycznego. W ostatnim miesiącu wolności próbuje się z tego wykręcić. Zdając sobie sprawę z tego, że może mu się to nie udać, stara się pozamykać niektóre zaległe sprawy, na których mu zależy - przede wszystkim chce nagrać rapowy kawałek w studio. Rap jest jego pasją od paru lat. Na jego ulicę przyjeżdżają chrześcijańscy misjonarze, którzy proponują mu pomoc w realizacji jego muzycznych planów...
 

NAJLEPSZY FILM LUBUSKI: Sztuka narzekania - 15 minut

reżyseria: Karolina Łuczak

 

Dokument opowiada o nauce narzekania Brazylijczyka, Gregorego Dobrovolskiego, który zakochany w polskiej kulturze, dwa lata temu przyjechał do naszego kraju. Gregory chce zostać w Polsce, ale nie do końca odnajduje się w polskim społeczeństwie, także przez słabą umiejętność narzekania, uznawanego za naszą cechę narodową. Gregory przemierza ulice Wrocławia by zaczerpnąć wiedzę na ten temat, a swoich rozmówców pyta m.in. o to na co narzekają i jakimi słowami można się uskarżać.
 

NAJLEPSZA FABUŁA: Kamień - 27 minut

reżyseria:  Wojciech Antosik

 

Film o krótkich, ulotnych i pozornie mało znaczących chwilach....
 

NAJLPESZY DOKUMENT: Ułan - 24 minuty

reżyseria:  Jakub Radej

 

Najstarszy polski maratończyk -- 83-letni Jan Niedźwiecki przygotowuje się do swego 99. maratonu, mając nadzieję niedługo przekroczyć magiczną setkę. Bieg odpowiada w tym filmie rytmowi życia, sport jest sposobem na sprawdzenie własnej siły i witalności oraz na utrzymanie się przy życiu. "Ułan" jest weteranem wojennym, starym mężczyzną, który nie chce przyjąć do świadomości kształtów codzienności i zaakceptować przemijania. Tego, że siły od niego odchodzą. Tego, że uwaga ludzi również nie kieruje się ku niemu.

 

INNA FORMA: Rosa Alba - 8 minut

reżyseria:  Beniamin Szwed

 

Kim jest tajemniczy mężczyzna? Z jakiego powodu zatrzymuje się w obskurnym hotelu?
Co znajduje? O czym myśli? I skąd róże, które bywają białe? Historia opowiedziana szeptem, w półmroku, z lekkim posmakiem grozy.

 

NAGRODA SPECJALNA JURY: Pokój - 10 minut

reżyseria: Marek Kurzok

 

Film opowiada historię pewnego chorego na astmę chłopca, który pewnej nocy odkrywa,
że w jego pokoju znajduje się ktoś lub coś jeszcze.
 

WYRÓŻNIENIA Każdy ma swoje kino - 22 min

reżyseria: Piotr Rzepka

 

Marcin niedawno skończył studia. Pracuje jako pomagier w zakładzie dorabiania kluczy, nie może poszczycić się zbyt dużą ilością znajomych. Stara się uciec od otaczającej go rzeczywistości. Odnawia stare meble i bibeloty, odmawia wyjść na cotygodniowe, suto zakrapiane imprezy.
Jego największą pasją jest oglądanie przedwojennych filmów w małym kinie Adria, którego jest jedynym widzem. Pewnego dnia zauważa, że w rzędzie za nim siedzi zjawiskowo piękna dziewczyna.

 

SOLANIN FILM FESTIWAL łączy w sobie przegląd najlepszych filmów światowego kina oraz konkurs kina niezależnego, który jest skierowany do młodych i ambitnych twórców.
Czwarta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 15-19 sierpnia 2012.

 

wstęp wolny!

 

więcej  http://www.solanin-film.pl/aktualnosci/


wróć