MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

Spotkanie z Bodo Koxem

pokaz filmu "Nie panikuj"

18 października 2007 r.

Bodo Kox - wrocławianin urodzony pod koniec lat siedemdziesiątych. Happener, aktor, scenarzysta, dziennikarz z wykształcenia, ale przede wszystkim filmowiec niezależny z wyboru.
Uważany jest za czołowego przedstawiciela polskiego offu. Jego filmy charakteryzują się specyficznym czarnym humorem. Jako aktor najczęściej wciela się w postacie mało rozgarnięte, lub psychopatyczne. Na swoim koncie ma kilka kultowych już ról między innymi w takich filmach jak "Bolączka sobotniej nocy", czy "Krew z Nosa" (reż. Dominik Matwiejczyk). Sam wyreżyserował "Silvermana" oraz "Marco P. i złodzieje rowerów".
 
"Nie panikuj"
czas trwania: 86 min
obsada: Marcin Dorociński, Grzegorz Wojdon, Dawid Antkowiak, Sebastian Stankiewicz

Film zdobył Grand Prix na tegorocznym Festiwalu Filmów Komediowych i Niezależnych BAREJADA za inteligencję, dowcip i poczucie humoru przy ukazywaniu poważnych spraw w komediowy sposób.

Zygi, Antek i Radzio tworzą zgrany, choć niezwykle egzotyczny tercet. Feralnego dnia, kiedy Zygi po raz kolejny nie dostaje renty, z Antkiem znowu zrywa dziewczyna, a Radzio traci pracę, chłopcy postanawiają się zresetować… znaczy zapić wszelkie smutki.

  


wróć