MENU

WYDARZENIA

IX DYM FESTYN

IX DYM FESTYN 2023
GORZÓW WIELKOPOLSKI WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE
+/- 20 min

piątek 25.08
SEJF Jegiełły 11:
19:30 Spalarnia
20:30 LASG (Laura Adel & Sylwester Galuschka)
21:10 Kemot Kaisim
21:50 Zofia
22:30 Dawid Gąsiorek
23:10 DMNSZ
00:00 Młyn
00:50 Maciej Maciągowski
+ afterparty XENOFILIA XDJS (DJ TROPI_CUNT & DJ NO/A XYFKA)

sobota 26.08
MOS Pomorska 73:
16:30 16:30 Slamx w kantynie (prowadzą Kuba Choroszyński i Karolina Czarnecka)
17:30 Performance Magdalena Mellin i Monika Wińczyk
18:20 Dawno Temu
19:00 Wędrówki
19:40 Pipistrello

SEJF Jagiełły 11:

22:00 Hubert Wińczyk
22: 40 Michał Giżycki solo
23:20 Adam Gołębiewski
00:00 Daniel Szwed
00:40 Dawid Dąbrowski
+ afterparty Fabian x wrong dials x Maciej Gary (Abient i Piwko)


MELLIN/WIŃCZYK – Figury Fizyczne
Performance

DZIAŁANIE PERFROMANCE Z CYKLU FIGURY FIZYCZNE
Mellin/Wińczyk to performatywny duet liryczno-fizyczny. Głównym obszarem poszukiwań artystek jest ciało, różne reprezentacje tego ciała, poprzez jego mięsność, wspomnienie, spojrzenie czy miłość. Wińczyk specjalizuje się w przekroczeniowym performance fizycznym. Przestrzeń Mellin to obrazy i słowo, traktowane wszechstronnie: znaczeniowo i rytmicznie. Melodię performance tworzą powtarzalność, refrenizma, zapętlenie. Ich działania balansują na liryczności tekstu rozstawionego w figurze performatywnej naciskającej na fizyczne granice wytrzymałości artystek. Performance mocno osadzony jest w ciele. Dwa współzależne
ciała artystek splatające się w jedną rzeźbę/figurę. Całość to kombinacja obrazu, słowa składające się na dynamiczna kompozycję performance, którą można
traktować jako komunikat kobiety we współczesnym świecie. Zestaw fizycznych figur performatywnych jako manifest artystek, bezkompromisowy w intymności i szczerości swojego wyznania, nabiera jednak charakteru ogólnoludzkiego.
Duet Mellin/Wińczyk został zapoczątkowany podczas spotkań otwartych pracowni artystycznych (OPA) w Kolonii Artystów w Gdańsku w 2016 r. Oprócz cyklicznych pokazów podczas OPA, swoje realizacje artystki prezentowały w przestrzeniach galerii, teatrów: m.in.: „Wina pramatki”(z Katarzyną Pastuszak), brały udział w pokazach XX Festiwalu Szekspirowskiego w GTS (2016), „Stoję na brzegu rzeki” w XXII edycji (2018); Festiwal Uroruro.manufucktura – Las (2017,Poznań), Galeria Tak (Poznań), Muzeum Śląskie (wystawa „Nie jestem już psem”), Pies Andaluzyjski (Poznań), Druga Zmiana Performancu (2017, Sopot), Festiwal Nowa Siła Kuratorska (2019, Poznań), Seminarium Feministyczne (2019 lokal _30), Cykl działań „Figury fizyczne” (Farbowanie, Poznań 2021-2022).

Dawno Temu - artystka dźwiękowa i producentka balansująca między gatunkami ambient, drone, minimal synth, noise. Pracując z dźwiękiem kieruje się minimalizmem; operuje głównie mechanizmami nawarstwiania i rozwarstwiania, szukając dla siebie i odbiorcy wspólnej przestrzeni do przeżywania w niej zamyślenia oraz wrażeń i nastrojów wywołanych uczuciem nostalgii. Powolnie rosnące masy syntezatorów, balans między wysokimi i niskimi częstotliwościami, a także detal, chłód, rezonans i dźwięki harmoniczne charakteryzują jej brzmienie. W 2021 roku zadebiutowała albumem "Automatic Reply" (Jvdasz Iskariota Rec.), aktualnie kończy nowy materiał.

https://linktr.ee/dawnotemu
https://dawnotemu.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/dawnodawnotemu
https://www.instagram.com/dawno__temu/

wędrówki po nienarysowanych liniach:
duet założony w 2020 roku tworzą d4mnj4r / berlin - chaotyczne syntezatory oraz sampler / i uroruro / poznań - poezja performance głos /
spotkania odbywają się rzadko najczęściej jest to kilka prób przez parę dni z rzędu a potem następuje przerwa albo dłuższa albo krótsza.
Instrumentalnie może jest to noise może nie
przez cztery lata duet umuzycznił ponad sto abstrakcyjnych własnych tekstów

wędrówki po nienarysowanych liniach "orzeszkowa piąte seszyn" 30.04.2023 poznań - YouTube >>>

Dawid Dąbrowski - Kompozytor, producent muzyczny, dj związany z Poznaniem. Zajmuje się szeroko pojmowaną elektroniką. Dźwięki generuje z syntezatora modularnego, własnoręcznie przetworzonych techniką circuit bending instrumentów.
Współorganizator festiwali muzycznych Gadafest, Hiatus oraz µHiatus.
Współtwórca projektów muzycznych: Drogi Krajowe, Czarnoziem, Seti Setters, Junosty, Resmover, Dąbrowski/Mańko.

 


MELLIN/WIŃCZYK – Figury Fizyczne

Wędrówki po nienarysowanych liniach, fot. Dariusz Garczyk

Dawid Dąbrowski

Dawno Temu, fot. Karolina Borkowska

wróć