MENU

Wystawy

wykład Gabrieli Dragun

wykład dr Gabrieli Dragun oraz prezentację filmu „DWA KOBIETY”, będącego zapisem performance’u Eweliny Ciszewskiej i Moniki Koniecznej (Bolesławiec, 2008)

 

20.07.2013 r. (sobota) godz. 17.30

 

Wszystkie odcienie bieli. Dziewczęcość w działaniach polskich artystek młodego pokolenia.
Biała sukienka jest strojem szczególnym. W wielu kulturach przywdziewana jest przez dziewczynki i kobiety w wyjątkowych chwilach, podczas rytuałów. Współczesne artystki zakładają białe sukienki, by odwrócić porządek, cofnąć czas i na powrót stać się małymi dziewczynkami. Czy bycie „wieczną dziewczynką” ma moc subwersji? Czy biel to znak niewinności?
Zapraszam w podróż do tajemniczej krainy milczących dziewcząt w białych sukienkach.
Gabriela Dragun

 

Gabriela Dragun - doktor nauk humanistycznych, literaturoznawca i krytyk sztuki, terapeuta mowy. Publikuje w "Artmixie", "Formacie", "Obiegu", "Ricie Baum", "Zadrze", "Zalewie Kultury". Współpracuje z wrocławską galerią Entropia, Mieszkaniem Gepperta i Galerią Sztuki Najnowszej
w Gorzowie Wielkopolskim. Pracuje w Kolegium Nauczycielskim we Wrocławiu i Stowarzyszeniu "Handicap". Współpracuje z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu oraz Dolnośląską Szkołą Wyższą - wydziałem zamiejscowym w Kłodzku. Wykładała na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 1999-2005 związana była  z Interdyscyplinarną Grupą Gender Studies UWr, od 2006 roku
z Fundacją Sztuki Współczesnej Art. Transparent, opiekującą się Mieszkaniem Gepperta. Prowadziła tam cykl wykładów Przenikanie, tropiąc rozmaite tożsamości w ponowoczesnym świecie. Interesuje ją tematyka gender, współczesna kultura oraz arteterapia i logopedia.


fot. Agnieszka Kowalska-Kucharczyk

fot. Agnieszka Kowalska-Kucharczyk

fot. Agnieszka Kowalska-Kucharczyk

wróć