MENU

  • ZMARTWYCHWSTANIEC - plakat wystawy

Wystawy

Agnieszka Kopeć


Z głowy mieć...

09.05 - 31.05.2009

Studiowała na Uniwersytecie Wrocławskim (Filologię i Socjologię). W latach 1997-2002r. studiowała na ASP we Wrocławiu (witraż – 1999, tkanina – 2002).
W 2006r. obroniła doktorat na Wydziale Tkaniny i Ubioru na ASP w Łodzi.

Jest twórcą pojęcia, teorii i obiektu AOT – Architektonicznego Obiektu Tkanego. Należy do ZPAP. Prowadzi i kieruje Pracownią Doświadczalną AOT. Zajmuje się tkaniną artystyczną (w pojęciu klasycznym oraz tkaniną eksperymentalną) a także malarstwem wielkoformatowym, witrażem i fotografią. Bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jest laureatką wyróżnień i nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych. Jej prace znajdują się w muzeach i w zbiorach prywatnych.

Nie pozostaje obojętna na problematykę społeczną. Jej eksperymenty łączenia różnych technik (np. tkaniny z witrażem) są ciągłym poszukiwaniem najlepszego wyrażania siebie. „Tworzenie to ciągłe oswajanie tragedii, których oswoić się po prostu nie da, to przyswajanie i próba zrozumienia świata materialnego i jednocześnie ulotnego jak marzenie senne” – stwierdza autorka.

Należy do WKS Śląsk SEKCJI STRZELECKIEJ. W roku 2008 zajęła czwarte miejsce na zawodach w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego.
Miłośniczka guźców afrykańskich i kuchni syryjskiej. Notorycznie się odchudza. Bez powodzenia.

Wystawa pod tytułem „Z głowy, mieć…” prezentuje AOT – Architektoniczne Obiekty Tkane, rzeźby przestrzenne wpisane w kontekst socjologiczno – historyczny z wykorzystaniem oryginalnych materiałów (m.in. taśm filmowych z lat 30-tych do 60-tych XX w.). Odwołuje się do symboliki ludzkiej egzystencji oraz odkrywa nowe medium w malarstwie jakim jest proch strzelecki (unistyczne fatum).
kronika kulturalna:

www.youtube.com/watch
www.youtube.com/watch
www.youtube.com/watch
 


wróć