MENU

WYDARZENIA

                      

ADAPTACJE - Jakub Gliński

Przystanek przy ul. Chrobrego

Jakub Gliński (ur. w 1985 Rzeszowie) – malarz  artysta audiowizualny, muzyk eksperymentalny i performer, który posługuje się w swojej twórczości obfitą w gest ekspresji abstrakcyjnej estetyką "trash and error". W jego twórczości najważniejszy jest sam proces twórczy oparty głównie na intuicji - w malarstwie wykorzystuje odpady cywilizacji i industrialu.


Adaptacje. Sztuka w przestrzeni Gorzowa
Podczas pandemii Miejski Ośrodek Sztuki wychodzi z działaniami także poza obiekt przy ul. Pomorskiej. Do udziału w projekcie zaproszono artystów z Polski i zagranicy, którzy komentują doświadczenie funkcjonowania w tym wyjątkowym okresie wymagającym bezustannej adaptacji do nowych warunków. Sztuka zaistnieje w przestrzeni Gorzowa: pojawi się na billboardach, plakatach, w pustych witrynach; zatrzyma nas w centrum miasta i na jego obrzeżach. Celem projektu jest zachęta do wspólnej uważnej refleksji nad współczesnością.
 
Artyści: Basia Bańda, Gosia Bartosik, Sławomir ZBIOK Czajkowski, Paweł Dunal, Michał Frydrych, Jakub Gliński, Karolina Jabłońska, Magdalena Łazarczyk, Dominika Olszowy, Marta Romankiv, Simone Ruess, Paweł Susid, Małgorzata Wielek – Mandrela, Wykwitex, Paweł Żukowski
Kuratorzy: Marta Gendera, Gustaw Nawrocki, Bartosz Nowak
Projekt graficzny: Monika Szalczyńska


Jakub Gliński, Śmierć jest absolutnie bezpieczna, 2020, przystanek komunikacji miejskiej przy ul. Chrobrego

Jakub Gliński Urojenia, 2020

Jakub Gliński Urojenia, 2020, przystanek komunikacji miejskiej przy ul. Chrobrego

Jakub Gliński, Śmierć jest absolutnie bezpieczna, 2020

Jakub Gliński Urojenia, 2020, przystanek komunikacji miejskiej przy ul. Chrobrego

wróć